X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Terviseamet soovitab võimalusel ühistransporti vältida

{{1591775220000 | amCalendar}}
Ester Öpik.
Ester Öpik. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kui võimalik, võiks eelistada jalgsi paari peatusevahe käimist või jalgrattaga sõitu, ütles terviseameti põhja regionaalosakonna juhataja Ester Öpik kolmapäeval.

Öpiku sõnul on terviseamet nakatunutega suheldes põhjalikult välja selgitanud, kus inimesed enda hinnangul on viiruse külge saanud. Välja joonistusid kaks peamist kohta: kauplused ja ühistransport.

Öpik nentis, et alati pole võimalik ühistranpordist loobuda, kui lühema teekonna ja ilusa ilma korral võiks kaaluda pigem jalutamist ja jalgrattaga sõitmist ning jätta ühistranspordi kasutamine neile, kes ilma tõesti ei saa.

Kui tipptunnil pole aega tööle rutates vähem rahvastatud bussi oodata, siis peaks bussis kasutama maski, ütles Öpik. "Siis tasub märkida, et ehk on paslik hoida mask taskus ja kasutada tipptundidel maske. Aga teeme seda siis õigesti, paneme pärast kasutamist maski ilusasti prügikasti ega riputa seda kõrva ega nina otsa," lausus Öpik Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil.

TLT: bussiga sõitmisest ei pea loobuma hirmu tõttu

Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juht Deniss Boroditš ütles, et loomulikult tasub nii tervislike eluviiside kui ka linnaliikluse huvides võimalusel läbida vahemaid jalgsi, kuid seda ei pea tegema hirmu tõttu.

"TLT meeskond teeb igapäevaselt jõupingutusi, et tagada head reisitingimused kõikides ühissõidukites. Loodame, et reisijad ka ise tagavad enda ja kaasreisijate heaolu, vältides haigestuna ringi liikumist, desinfitseerides käsi ning kandes näomaske," lausus Boroditš.

Boroditš ütles, et ettevõttel on kogu sõiduplaani ulatuses nii lõpp-peatustest kui ka linnas mobiilsed puhastusbrigaadid, kes puhastavad ühissõidukite kontaktpindasid mitu korda päevas, täpselt nagu viiruseleviku tippajal aprillis.

Boroditši sõnul teeb TLT juba ettevalmistusi innovatiivsete materjalide kasutuselevõtmiseks, et ühissõidukite kontaktpindasid ja reisijate vedu veelgi turvalisemaks teha. "Näiteks kaalume nanokskatte kasutuselevõtmist, osoneerimise ehk keskkonnasäästliku õhupuhastussüsteemi kasutamist  ja vaskkleebistega käsipuude ja tugede katmist," lausus ta.  

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: