Kohus nimetas T1 saneerimiskava hindama kaks eksperti

T1 kaubanduskeskus.
T1 kaubanduskeskus. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kohus otsustas jätkata kaubanduskeskuse T1 omanikfirma AS-i Tallinna Moekombinaat saneerimismenetlust ja nimetas saneerimiskava hindama kaks eksperti.

Eksperdid peavad esitama oma arvamuse saneerimiskava osas hiljemalt 22. juuliks.

Saneerimiskava kinnitamise otsustab kohus hiljemalt 10. augustil, teatas Tallinna Moekombinaat, mille emafirma on AS Pro Kapital Grupp.

Tallinna Moekombinaat esitas mais võlausaldajatele vastuvõtmiseks saneerimiskava. Enamus võlausaldajaid hääletas kava poolt, kuid poolt hääletanud võlausaldajate nõuded polnud kava vastuvõtmiseks piisavad.

Kohus võib saneerimiskava kinnitada, kui vähemalt üks ekspertidest leiab, et ettevõtte saneerimine on tõenäoliselt edukas.

Kui kohus ei kinnita T1 saneerimiskava, siis saneerimismenetlus lõpeb, kuid seda määrust on võimalik edasi kaevata.

Võlausaldaja esindaja: ekspertmenetlus pole seaduslik

T1 suurimat võlausaldajat Lintgeni esindav vandeadvokaat Toomas Vaher ütles varem, et Lintgen ja mitmed teised võlausaldajad hääletasid saneerimisplaani vastu.

"Lintgeni arvates kohtleb plaan kreeditore väga ebaõiglaselt ja üritab samas maksimaalselt säilitada tänaste aktsionäride osalust keskuses. See lahendus pole ka keskuse rentnike ja teiste koostööpartnerite huvides. Lintgen soovib olukorra kiiret ja õiglast lahendamist," kommenteeris Vaher. Selleks õiglaseks lahenduseks nimetas ta pankrotti, mis jätaks ka kaubanduskeskuse avatuks.

Vaher leiab, et kohtulik ekspertmenetlus pole seaduslik, sest tingimused selleks pole täidetud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: