T1 emafirma vaidlustab saneerimismenetluse lõpetamise

{{1597674840000 | amCalendar}}
T1 kaubanduskeskus.
T1 kaubanduskeskus. Autor/allikas: ERR

T1 Mall of Tallinn emafirma AS Tallinna Moekombinaat vaidlustab Harju maakohtu määruse, millega kohus otsustas menetluse ennetähtaegselt lõpetada, teatas ettevõte börsile.

Tänavu 3. aprillil teatas Pro Kapital oma tütarettevõtte AS-i Tallinna Moekombinaat saneerimismenetluse algatamisest. 15. juunil avaldas Pro Kapital, et kohus on määranud kava hindama eksperdid, kes peavad esitama oma arvamuse saneerimiskava osas hiljemalt 22. juuliks ning kohus otsustab kava kinnitamise hiljemalt 10. augustiks.

30. juulil teatas Pro Kapital, et Tallinna ringkonnakohus on maakohtu määruse seoses ekspertide määramisega tühistanud ja saatnud asja tagasi maakohtule uuesti otsustamiseks.

14. augustil tegi maakohus asjas uue määruse, millega lõpetas Tallinna Moekombinaadi saneerimismenetluse, sest tuvastas, et ettevõte on püsivalt maksejõuetu.

Tallinna Moekombinaat ei jaga 14. augusti maakohtu määruse seisukohti ja vaidlustab määruse, teatas ettevõte esmaspäeval.

Samuti on Tallinna Moekombinaat vaidlustanud ringkonnakohtu määruse, millel maakohtu määrus põhineb.

Kohtu poolt saneerimismenetluses määratud mõlemad eksperdid on ettevõtte majanduslikku olukorda põhjalikult analüüsinud ning järeldanud, et ettevõte ei ole alaliselt maksejõuetu ning probleeme on võimalik saneerimiskavaga ületada, teatas Tallinna Moekombinaat.

Ettevõtte hinnangul on saneerimismenetluse ajal ettevõtte majandustulemused olnud saneerimiskavas esitatuga võrreldes paremad, kõik ettevõtte kohustused on täidetud ning ettevõte jätkab uute kohustuste täitmist.

AS Tallinna Moekombinaat leiab, et maakohtu käsitlus läheb vastuollu nii saneerimisseaduse loogika kui ka riigikohtu varasema praktikaga. "Saneerimine kui selline kaotab oma mõtte, kui kohus teeb otsuse ilma saneerimiskava hindamata. Selline kohtupraktika annab sarnases olukorras olevatele ettevõtetele vale signaali ning ettevõtete päästmise asemel võidakse kergekäeliselt valida pankrotimenetlus, mis tekitab palju ebamäärasust ja seab võlausaldajad ebasoodsasse olukorda," teatas ettevõte börsile.

Tallina Moekombinaadi hinnangul muutuks maakohtu otsuse jõusse jäämisel saneerimismenetlus üleüldse võimatuks, sest saneerimine oleks välistatud mistahes makseraskuste korral, sest ühest küljest ei saa ettevõtet saneerida kui tal pole mingit maksejõuetust ning teisalt ei saneerita maakohtu lahendi kohaselt ettevõtteid, millel on makseprobleemid.

Tallinna Moekombinaat seisukoha järgi pole maakohus ka analüüsinud ega hinnanud piisavalt AS-i Tallinna Moekombinaat esitatud väiteid ja tõendeid. "AS-i Tallinna Moekombinaat on esitanud kohtule seisukohad ja tõendid, et AS-i Tallinna Moekombinaat makseraskused on ajutised," märgiti teates.

Vaidlustamiste ajal saneerimismenetlus jätkub ja AS-i Tallinna Moekombinaat suhtes kehtivad edasi saneerimismenetluse algatamise tagajärjed, teatas ettevõte, lisades, et maakohtu 14. augusti määrus ei mõjuta kuidagi T1 Mall of Tallinn keskuse igapäevast tegevust.

Suurim võlausaldaja: on oluline, et T1 jääb avatuks

Tallinna Moekombinaadi suurima võlausaldaja Lintgeni juriidiline esindaja Toomas Vaher ütles ERR-ile saadetud kommentaaris, et Lintgen on maakohtu otsusega rahul ning kutsus üles Moekombinaati lõpetama "põhjendamatut venitamist".

"Kui algab pankrotimenetlus, siis Lintgen kavatseb teha koostööd pankrotihalduriga, et hoida kaubanduskeskus lahti. Menetlus peaks puudutama keskuse igapäevategevust vaid minimaalselt, nii et see ei mõjutaks T1 rentnikke ja külastajaid. Loodame, et püsivalt maksejõuetu Tallinn Moekombinaat lõpetab põhjendamatu venitamise ja keskus saab kiiresti uue hingamise läbi müügi uutele omanikele," ütles Vaher.

Vaher nimetas Tallinna moekombinaati maksejõuetuks juba juunis, kui Lintgen vaidlustas ringkonnakohtus Harju maakohtu otsuse ekspertiisi läbiviimisest T1 saneerimiskavale.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: