Estonia puistee tunnelist loobumine Tallinna kaubamaja plaane ei morjenda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1592401380000 | amCalendar}}
Foto: DAGOpen

Tallinna kaubamaja juhatuse liige ja tegevjuht Erkki Laugus ütles, et Estonia puiestee tunnelist loobumine Tallinna kaubamaja arenduse plaane ei mõjuta ning jätkatakse teiste variantidega.

Laugus rääkis ERR-ile, et otsus tunnelist loobuda tähendab kaubamaja jaoks lihtsalt teiste variantidega jätkamist.

"See tunneli lahendus oli ainult üks võimalik lahendus, kuidas võiks tulevikus pääseda nii sõiduautod kui ka kaubaautod uude Tallinna Kaubamaja hoonesse. Selle arendusprotsessi käigus, millega me oleme siin päris mitmeid aastaid tegelenud, on väga erinevaid lahendusi olnud laual. Ka täna on meie poolt laual üks teine lahendus, kuidas need autod sinna ligi pääsevad. See tunneli osas võetud seisukoht ei peaks kuidagi mõjutama meie protsessi. Pigem see annab selguse, et üks nendest võimalikest lahendustest kindlasti ellu ei lähe ja edasi tuleb töötada teiste lahendustega," kommenteeris Laugus.

Laugus rääkis, et projekteerimine võtab aega veel umbes poolteist aastat, seega ehitustegevus saaks alata aastal 2022 ja kestaks kuni viis aastat.

"Nii võiksid need tähtajad umbes olla. Nad võivad kindlasti nihkuda siia-sinna, sest see projekt on keeruline, seda tuleb väga keerulises kohas läbi viia ja siin tuleb väga paljude erinevate asjaoludega arvestada. Me me tahame ju projekti teostada niimoodi, et kaubamaja oma põhimahus on kogu selle aja avatud," rääkis Laugus.

Koroonaviirusest põhjustatud kriis Lauguse sõnul Tallinna kaubamaja uuenemise plaane mõjutanud ei ole. "Kui me räägime nii suuremahulisest arendusest, siis tema ajaline vaade on kindlasti aastakümnete peale. Ja aastakümnete jooksul kindlasti tuleb majanduskriise, edaspidigi. Üks majanduses tegutsev ettevõte peab arvestama, et majandus on tsükliline," kommenteeris Laugus.

Ka Rävala ja Estonia puiestee vahele kaubandus- ja ärikvartalit arendava ettevõtte Brave Capitali jaoks ei ole tunnelist loobumine suur hoop. Juhatuse liige Veljo Kuusk ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tunneli ehitamise plaaniga arvestati, kuid siiski vaid alternatiivina.

"Pigem oli kogu aeg olemas enda krundilt sissepääsu võimalus ja linna oma oleks avanud meile alternatiivse hea võimaluse juurde, millega me arvestasime. Päeva lõpuks võib öelda seda, et väga kahju, et seda ei tehtud, aga saades aru linnast jällegi, linn peab teadma, kas saadav kasu, avalik kasu kaalub üles selle investeeringu, mida linn oleks pidanud tegema," rääkis Kuusk.

Brave Capital loodab kopa maasse lüüa selle aasta lõpus.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart (KE) tunnistas ERR-ile antud intervjuus, et Estonia puiestee tunneli projekt on linna jaoks liiga kallis ning juhul, kui eurorahasid ei saada, tuleb loobuda ka Tallinna haigla ehitamisest.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Elo Ellermaa, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: