Kuressaare ümbruses valmis aastatega linnuvaatlustornistik

Kuressaare ümbruses on 17 aastaga valminud linnuvaatlustornistik: tänu ühe mehe ettevõtmisele, initsiatiivile ja ka jonnakusele on nüüdseks püsti saadud kokku kuus linnuvaatlustorni.

Noore loodushuvilise Martin Vesbergi nägu läks torni jõudes kohe naerule. See tähendab, et oma ala asjatundja jaoks on kõrgemalt lindude ja looduse vaatlemine oluline pluss.

"No kena vaade on ju tegelikult! Kogu laht on ju nagu peopesa peal. Kindlasti hea vaade, siit näeb palju linde!" nentis Vesberg.

Loodushuviline Hillar Lipp on aga see mees, kes täiesti omal initsiatiivil ajas kõigi kuue torni raha erinevate projektidega välja. Ja kui 17 aastat tagasi oli idee, et peab tulema kuus, siis nüüd on need kuus ka lõpuks olemas: viis Kuressaare ümbruses ja üks natuke kaugemal, Abrukal.

"Need on kõik projektipõhised. Paberlik asjaajamine ja kooskõlastused, need on tihtilugu ulmeliselt bürokraatlikud . Aga olles selle eesmärgi püstitanud, siis tihtilugu tuleb selline sportlik huvi, et millega see asi siis lõpuks lõppeb? Kas saab valmis, või ei saa, aga lõpuks me oleme ikka valmis saanud!" rääkis Lipp.

Loodushuvilised nii lähemalt kui kaugemalt on tornid üles leidnud. Turismi seisukohast on neil ehk ka oma oluline roll

"Linnuvaatluse tippajad on just kevadel ja sügisel, siis, kui see turismi tipp on läbi saanud. Selles mõttes ideaalne lahendus selle meie kõige suurema probleemi, hooajalisuse vastu," rõõmustas turismispetsialist Kristina Mägi.

Martin Vesberg pakkus, et olenevalt päevast ja aastaajast võiks tornist näha umbes 40 linnuliiki.

"Aga kui täpsemalt otsida, siis isegi rohkem, 50-60."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: