EAS-i turismijuht: Eestil on naabritega vedanud

Eestil on naabritega koroonaviiruse suhtes vedanud, kuna Soomes ja Lätis on nakkuste tase madal ning turistid on taas liikuma pääsenud, ütles Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiedenduse valdkonna juht.

"Meil on naabritega vedanud, sest Soome ja Läti viirusenäitajad on väga head ja nad saavad liikuda. Meil vedanud, et ka meie naabrid on käitunud vastutustundlikult," ütles EAS-i turismiarenduse direktor Liina Maria Lepik "Vikerhommikus".

"Kõige hoogsamalt on käivitunud lätlaste külaskäigud Lõuna-Eestisse, kuid nüüd on hakanud tulema ka meie põhiturg, Soome," rääkis Lepik.

Muutunud on aga see, et kui varasemalt tuldi siia pikemaks puhkuseks, siis nüüd on palju eksprompt-reise, lisas ta.

Samuti hakkasid Eestisse kohe, kui koroonapiirangud lõppesid, tulema Saksa loodusturistid, märkis Lepik.

Eestisse turistide meelitamise üheks argumendiks ongi siinne puhas ja puutumatu loodus ning osalt ka koroona. "Saame rõhutada, et Eesti on hoidnud nakkust kontrolli all, siin on meetmed paigas ja meil on ka hõre asustus, mis aitab nakatumist vältida," rääkis Lepik.

Koroonakriis on siiski muutnud ka Eesti turismifirmade käitumist, kes uues olukorras peavad hakkama oma ärimudeleid ümber kujundama, tõdes Lepik. "Kriisis sai hoo sisse roheturismi ettevõtete koostöö. Kui seni on sihtkohtade arendused olnud killustunud, siis nüüd tehakse rohkem koostööd," rääkis ta.

Lisaks tõi kriis välja ka turismisektori olulisuse Eestile - see annab kaheksa protsenti Eesti sisemajanduse kogutoodangust ning siin on hõivatud 22 000 inimest, ütles EAS-i turismiarenduse direktor.

Lepik avaldas ka lootust, et Eestis kasvab siseturismi osakaal, mis on teiste Euroopa riikide võrreldes väga madal. Kui Põhjamaades moodustavad oma inimesed turismi kogumahust umbes 70 protsenti, siis Eestis ainult 37 protsenti.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: