Praamifirma soovitab saartelt lahkujatel aega varuda

Parvlaev Piret Kuivastu-Virtsu liinil.
Parvlaev Piret Kuivastu-Virtsu liinil. Autor/allikas: Margus Muld/ ERR

Mandri ning Saaremaa ja Hiiumaa vahel praamiliiklust korraldav ettevõte TS Laevad teatas, et jaanipäevaks ette ostetud sõidukipiletid on välja müüdud ning soovitas mandri suunas liikujatel aega varuda.

"Saartele on reisinud rohkelt inimesi ja sõidukite e-piletid tagasi mandrile on tänaseks välja müüdud. Kassast või täna üldjärjekorra piletit osta soovivatel reisijatel palume arvestada pikemate järjekordadega," teatas TS Laevad kolmapäeval. Ettevõte müüb eelmüügist välja 70 protsenti autokohtadest.

TS Laevade pressiesindaja Sirle Arro sõnul mahtusid jaanipäeva ennelõunal sadamasse tulnud autod veel kõik praamile nii Kuivastus kui ka Hiiumaal Heltermaa sadamas ning mahajäänuid ei olnud. Kuid nüüd on oodata suuremaid liiklejate masse ning lõunast alates hakkavad järjekorrad pikenema, ütles ta.

Saaremaa ja mandri vahelisel liinil paneb TS Laevad vastavalt maanteeametiga sõlmitud lepingule käima lisapraami Regula, kui autode järjekord ületab 200 liinimeetri piiri, selgitas Arro. "Aga täna sõidavad Kuivastu-Virtsu liinil praamid ka muidu tiheda graafiku järgi," lisas ta.

Siiski tasub ka neil, kellel on piletid ette ostetud, tulla sadamasse tavapärasest varem, kuna suurema liiklejate hulga tõttu võib liiklus sadamas raskendatud olla, märkis Arro.

"Mõistlik on varuda sõidukisse joogi- ja söögipoolist ning näiteks huvitavat lugemist," teatas ettevõte oma kodulehel.

Kellel aga võimalik, tasub mandrile sõit mõnele järgmisele päevale lükata, lisas TS Laevade esindaja.

Virtsu-Kuivastu liini teenindavad põhilaevad Piret ja Tõll ning lisareise teeb Regula. Rohuküla-Heltermaa liinil sõidutavad jaanipäevalisi Tiiu ja Leiger.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: