Saaremaad ja Hiiumaad külastati jaanipühade ajal vähem kui aasta tagasi

Parvlaev Leiger Rohuküla sadamas.
Parvlaev Leiger Rohuküla sadamas. Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinil sõitis jaanipühade ajal ehk vahemikus 21.-24. juuni kokku 49 464 reisijat, praamid vedasid üle 19 000 sõidukit. Eelmise aasta reisijate rekordarv – 61 005 reisijat – jäi purustamata.

Saaremaa ja mandri vahel veeti nelja päeva jooksul üle 34 294 inimest ja 13 424 sõidukit. Hiiumaa ja mandri vahel reisis 15 170 inimest ning sõidukeid veeti üle 5583.

Eelmise aastaga võrreldes veeti nelja päeva jooksul üle Virtsu-Kuivastu liinil 25 protsenti vähem reisijaid ja 16 protsenti vähem sõidukeid kui aasta varem. Rohuküla-Heltermaa liinil veeti eelmise aasta sama perioodiga üle kaks protsenti vähem reisijaid, aga kaheksa protsenti rohkem sõidukeid. 2019. aastal sõitis praamidega jaanipühade ajal üle 61 000 reisija ja 21 000 sõiduki.

Kõige rohkem inimesi veeti üle mõlemal liinil 24. juunil, kõige rohkem sõidukeid 22. juunil. Rohuküla-Heltermaa liinil reisis tol päeval 4372 inimest ja Virtsu-Kuivastu liinil 10 402 reisijat. Sõidukeid veeti Rohuküla-Heltermaa liinil 1622 ja Virtsu-Kuivastu liinil 3900.

Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro kommenteeris aastas Hiiumaa reisijate arvu tõusu sellega, et siseturiste on rohkem. Saaremaale reisijate arvu languse põhjusteks on koroonaviiruse hirm ja bussireiside arvu langus. "Bussireise on oluliselt vähem olnud," lisas Arro.

Järjekorrad jaanipühade ajal sadamates polnud pikad – üldjärjekorras pidi ootama umbes tund aega. Reisijaid teenindasid kõik viis TS Laevade OÜ parvlaeva – Tõll, Leiger, Piret, Tiiu ja Regula.

Toimetaja: Helen Heidemann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: