Päästeamet manitseb inimesi palavaga enda elu mitte ohtu seadma

Foto: Priit Mürk/ERR

Ilmateenistuse prognoosi järgi kerkivad õhusooja maksimumid lähipäevil 32 kraadini. Seoses sellega manitseb päästeamet enda elu ja tervist harjumatu palavuse käes mitte ohtu seadma ning olema tulega ettevaatlik.

Päästeamet rõhutab, et tuleoht suureneb iga päevaga ja igasugusel tule tegemisel tuleb olla väga ettevaatlik. Erakordse palavuse puhul tuleb jälgida eelkõige lapsi ja vanemaid inimesi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Esimene asi on kindlasti, et tuleb ohtralt vedelikku tarbida ja vaadata, et lapsed ja vanemad inimesed üle ei kuumeneks. Tuleb kindlasti vaadata, et kui ujuma minnakse, siis valida turvalisem koht, näiteks valvega rannad, kus on vetelpäästjad, kus läheb aeglaselt sügavaks. /.../ Kindlasti heledad riided selga panna ja kõigil, ka täiskasvanutel võiks olla heledad peakatted ka," rääkis päästeameti vanemoperatiivkorrapidaja Germo Kalpus.

Kindlasti tuleb ka meeles pidada, et lapsi ja lemmikloomi üksi autosse ei jäetaks, sest autosalong muutub väga kiiresti tulikuumaks.

"Eelnevatel aastatel on küll olnud, et lapsed on üksi autos ning murelikud kodanikud helistavad ja me oleme avanud uksi ja otsinud omanikke," ütles Kalpus.

Kõige ägedamat kuumust on lähipäevil oodata Kagu-Eestisse. Kolmapäeval Võrus Tamula järve ääres suve nautinud inimesed palavust ei pelga, kuid kavatsevad sellega siiski arvestada.

"Mulle meeldib siin, sest siin saab varjus istuda, saab päikese käes olla, saab vees käia. Vesi peab ikka alati kaasas olema," rääkis Milla.

"Väga palju päikese käes ei ole. Kui päikese kätte tulen, siis panen ikka päikesekreemi peale, aga ei hakka väga hullult ka päikese käes end praadima," ütles Siim.

"Pigem olgu meil siis see paar nädalat kuumalainet kui terve aasta on niikuinii jahe kogu aeg," leidis Roman.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: