Päästeamet annab rannalistele veeohutuse kohta nõu

Foto: ERR

Sel nädalavahetusel patrullib randades päästeamet, kes jagab rannakülalistele veeohutusalast infot. Tänavu on uppunud juba 32 inimest.

Kuum ilm ja soe vesi meelitasid laupäeval randa ka päästjad, kes suplejatele nõu andsid ja voldikuidki jagasid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tuletame inimestele meelde, et nad käituksid rannas vastutustundlikult, enda elu ohtu ei seaks, teiste elu ohtu ei seaks, eelkõige oma võimetele vastavalt käituksid. /.../ Kindlasti mitte üle pingutada, vaid minna nii sügavale, et jalad ikkagi põhja ulatuvad. Kindlasti mitte tarvitada alkoholi," rääkis Põhja päästekeskuse rühmapealik Tarmo Klooster.

Tänavu on Eestis uppunud 32 inimest. Pooled neist olid õnnetuse ajal alkoholijoobes. Vääna-Jõesuu randa valvava Jaanus Härmsi sõnul paneb sedavõrd kuum ilm inimese siiski pigem vee, mitte viina järele haarama.

"Selliste ilmadega ei joo, kui üldse, siis lahjasid jooke. /.../ Ma ei ole näinud ühtegi sellist inimest, kes oleks bravuuritsenud või olnud juua täis, pigem palavus ei soodusta kange alkoholi tarbimist," selgitas ta.

Päästjad pööravad patrullimise käigus erilist tähelepanu nendele randadele, mis ei ole avalikud, kuna seal puudub pidev valve.

Tilgu sadama äärsega jäid Põhja päästjad rahule. "Siin on ilusasti poidega piiratud ala inimestele, kus nad saavad supelda, lapsed on vanemate järelevalve all, inimesed on kained, käituvad korralikult, kõik on ilus ja korras," kinnitas Klooster.

Lisaks sellele, et alkohol ja rand ei käi kokku, paluvad päästjad silma peal hoida ka väikestel lastel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: