Maasikakasvatajad Milvi ja Valdur: magusate marjade hooaeg on käes

Viimase nädala soojad ilmad on maasikataludele palju tööd pakkunud. Jaanipäeva tulekuga kukkus ka kohaliku maasika kilohind.

Rakvere lähistel asuva Otsa talu põllult said kohalikud hommikul tänavuse parima saagi - 50 kilo maasikaid.

Otsa talu perenaine Milvi ja peremees Valdur rääkisid, et esimese maasika korjasid nad 21. juunil. "Juba enne Jaani saime mõned kümned kilod. See oli meie jaoks üllatus siiski," ütlesid nad.

Maasikapõllul ringi kõndides on küll aru saada, et magusate marjade hooaeg on kätte jõudnud, kindlasti on sellele kaasa aidanud ka viimaste päevade väga hea ilm.

Siiski teeb sedavõrd lõõskav päike maasikatele ka kahju. Milvi ja Valduri sõnul küpseb siis maasikas liiga ruttu ja jääb väikseks.

Otsa talu põllult leiab mitut tuntud sorti - on Sonatat, Polkat ja Aasiat.

Milvi ja Valduri sõnul on kõige populaarsem Polka. "See on ju põhiline, mida nad tahavad, sest see on ju selline moosimarja taoline magus mari. Võib-olla isegi juba nädala pärast võiks hakata moosimarja ostma sellepärast, et kuna see päike ikkagi hästi küpsetab."

Liiga kaua ei maksagi moosimarjade ostmisega oodata. Näiteks Otsa talusse helistasid mõned maasikahuvilised juba kaks kuud tagasi, et oma nimi kirja saada.

Otsa talus on maasikakilo hind enamvähem võrdne Rakvere turu keskmise ehk seitsme euroga. Tartus maksab kilo neli ning pealinna turgudel keskmiselt viis ja pool eurot.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: