Eesti pikendab kõrge riskiga riikidesse lennuliinide avamist 14. juulini

Lennuk.
Lennuk. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Valitsus otsustas pikendada Eestist lennuliinide avamise piirangut kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse kuni 14. juulini. Nende riikide hulka kuuluvad Rootsi, Portugal, Valgevene, Ukraina ja Venemaa.

"Viirus ei ole kuskile kadunud ning endiselt tuleb jälgida olukorda ka teistes riikides. Euroopas on kohti, kus nakatumiste arv on pigem tõusnud, mistõttu jätkame 18. mail jõustunud piiranguga," ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) lähtub sihtriikide lubamisel ja keelamisel teiste riikide haigestumise määrast, mis peab liini avamiseks olema 25 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Sihtriikide epidemioloogilise olukorra vaatab MKM koos terviseametiga üle regulaarselt ja avab või piirab lennuliinide avamist vastavalt viiruse levikule.

"Euroopa Liit on hetkel koostamas kolmandate riikide nimekirja, kust on lubatud liitu sisenemine. Paraku pole nende riikide hulgas Ukraina, Valgene ega Venemaa, kuna nendes riikides on endiselt viiruse levik murettekitav," lisas Aas.

26. juuni seisuga on keelatud Eestist otselennuliine avada Rootsi, Portugali, Valgevene, Ukraina ja Venemaa vahel. Ühtlasi sõltub liinide avamine ka sihtriigi enda reeglitest. Nagu ka Eestis, kehtivad teistesse riikidesse riiki sisenemisel piirangud, millega tuleks enda reisi planeerimisel arvestada.

Piirang kehtib 18. maist kuni 14. juulini. Piirangu edasist vajalikkust hindab valitsus.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: