Venemaa regioonides kasvas juunis hüppeliselt suremus

Koroonahaige transportimine Peterburis Pokrovskaja haigla juures.
Koroonahaige transportimine Peterburis Pokrovskaja haigla juures. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.com

Mitmes Venemaa suurlinnas ja seda ümbritsevas regioonis kasvas juunis suremus hüppeliselt, selgub piirkondade avaldatud statistikast.

Mitmemiljonilise elanikkonnaga Novosibirskis ja Sverdlovskis ning neid ümbritsevates oblastites kasvas surmade arv võrreldes eelmise aasta juuniga mitukümmend protsenti, edastas Vene sõltumatu meediaagentuur Meduza.io.

Novosibirski suri tänavu juunis 3606 inimest, mida on kolmandiku võrra rohkem kui eelmise aasta juunis surnud 2711 inimest. Sverdlovski oblastis suri 2020. aasta juunis 5275 inimest, mida on 22 protsenti rohkem kui mullu juunis surnud 4341 inimest.

Peterburis suri tänavu juunis 55 protsenti rohkem inimesi kui mullu samal ajal - registreeriti 7106 surma, mis on viimase kümne aasta suurim kuine surmade arv.

Peterburi võimud tunnistasid, et surmade arvu kasvu taga on koroonaviirus. Linna terviseameti teatel suri aasta esimese kuue kuuga 3915 inimest rohkem kui aasta varem. Surnutest 2419 olid küll COVID-19-ga nakatunud, kuid surid muude tervisehädade tõttu, 1281 suri aga otseselt koroonaviiruse tõttu. Venemaa koroonastaabi igapäevase ametlike andmete põhjal on aga Peterburis epideemia algusest saadik viiruse tõttu surnud ainult 1541 inimest.

Peterburi võimude teatel tõusis koroonaga nakatumiste arv kõige kõrgemaks mai viimasel nädalal ja juuni esimesel kümnel päeval, mistõttu võib eeldada, et juuli hakkab surmade arv vähenema. "Hospitaliseerimiste arv on tipuajaga võrreldes vähenenud 70 protsenti, edastasid linna tervishoiuvõimud.

Meduza vahendatud arvutuste kohaselt on Venemaa 18 regioonis, mis on oma andmed juunikuu surmade kohta esitanud, surnud 8583 inimest rohkem kui samal perioodil aasta tagasi, mis tähendab 30-protsendist surmade arvu kasvu. Venemaa võimud olid samal perioodil neis regioonides teatanud kokku ainult 1407 koroonaviirusest põhjustatud surmast.

Varasemalt on ka ajalehed Financial Times ja The New York Times juhtinud tähelepanu ebakõladele ametlikult teatatud koroonasurmade arvu ja üldise suremuse kasvu vahel.

USA Johns Hopkinsi ülikooli koostatava statistika kohaselt oli pühapäeva hommikuse seisuga Venemaal koroonaviirusega nakatunud 719 449 ning surnud 11 188 inimest.

Venemaa on nakatunute arvult USA, Brasiilia ja India järel maailmas neljandal kohal, surmade arvult 11. riik.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: