Lennureisid Ukrainast Eestisse toimuvad vaatamata valitsuse piirangutele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna lennujaam
Tallinna lennujaam Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Vaatamata valitsuse piirangule kõrge koroonariskiga riikidest reisijatele said soovijad kolmapäeval lennata firmaga Wizz Air nii Tallinnast Kiievisse kui Kiievist Tallinnasse. Reisijatel, kellel ei ole aga eriluba riiki sisenemiseks, võidakse lähtekohta tagasi saata.

Tallinna Lennujaama kommertsdirektori Eero Pärgmäe sõnul tuli lennuliiklust piirav korraldus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist liiga hilja, et lennufirmal oleks olnud võimalik lennud ära jätta.

Inimestel, kes soovivad Ukrainast Eestisse siseneda, peab olema selleks politsei- ja piirivalveameti (PPA) luba. Neile, kellel lubatakse siseneda, on määratud karantiin.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Taivo Linnamäe sõnul toimusid 1. juuli lennud Kiievist Tallinnasse ning Tallinnast Kiievisse lennufirma ärilistel kaalutlustel.

Valitsus otsustas 30. juunil pikendada lennuliinide avamise piirangut kõrge koroonariskiga riikide reisijatele 14. juulini. Nende riikide hulka kuuluvad Rootsi, Portugal, Valgevene, Ukraina ja Venemaa.

Piirangute sätestamisel on lähtutud Balti riikide terviseministrite kehtestatud ühisest haigestumismäärast, milleks loetakse koroonasse haigestunute määra, mis peab liini avamiseks olema viimase 14 päeva seisuga 25 inimest 100 000 elaniku kohta.

Ukraina haigestumismäär on 26. juuni seisuga täpselt 25 100 000 elaniku kohta, mis on piiripealne.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: