Ööklubid võivad uksed jälle avada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Alates kolmapäevast võivad oma uksed avada ööklubid, vesipiibukohvikud ja muud sarnased meelahutusasutused. Klubis tohib hajutatult pidutseda korraga kuni 100 inimest.

Kuna kindlat ööklubi definitsiooni ei ole, võib kõige lihtsustatumalt öelda, et 1. juulist võivad oma uksed avada tantsuplatsiga asutused. Seda aga piirangutega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Teenuse osutaja peab tagama, et oleks tagatud klientide hajutatus ja sealjuures ei tohiks olla ruumides rohkem kui 50 protsenti nende maksimumtäituvusest, inimeste hulk ei tohiks olla suurem ja samuti ei tohiks olla ööklubis rohkem kui 100 inimest korraga. Teenuse osutaja peaks tagama selle, et ruumid oleksid puhtad," selgitas terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje spetsialist Hanna Sepp.

Kolmapäeval Tartus oma uksed klubina avava Shootersi juhataja Märt Mägi ütles, et inimeste piirarvu on lihtne jälgida. Hajutamisega nii kerge pole.

"Kohapeal, kuidas inimesed sees nüüd hajutatult oleks, et neid teineteisest eemale hoida, see nii realistlik ei ole, aga kuna meil on lihtsalt piisavalt suured ruumid ja 100 inimese kohta on väga suured ruumid, siis need inimesed hajuvad iseenesest," selgitas Mägi.

"Eks me anname endast kõik. Me kontrollime inimeste arvu, sest nii on palutud ja kästud, aga et ma läheks nüüd kahe inimese vahele, kes lõbusalt juttu räägivad või tantsivad, siis see pole kahjuks minu võimuses," ütles Vabanki juhataja Berta Mürk.

100 inimese reegel on jäik ja kehtib olenemata klubi suurusest kõigile samamoodi.

"See ongi väga ebavõrdne, kuna meie ööklubi on 500 ruutmeetrit, naaberklubisid on väiksemaid, on suuremaid. Agaet igal pool võib 100 olla, siin tekibki see küsimus, et kust tuleb see seadus üldse ja miks ei võiks seda teha nagu naabritel Lätis on tehtud, et ruutmeetrtest n-ö tekib see inimeste arv," arutles Mürk.

Terviseamet hakkab ööklubides piirangute järgimist pisteliselt kontrollima. Reeglite rikkujatele tehakse kõigepealt ettekirjutused. Kui neid arvesse ei võeta, järgnevad rahalised trahvid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: