T1 päästmisse kaasati kogenud ostukeskustearendaja

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kaubanduskeskuse T1 Mall of Tallinn omanikfirma suurim võlausaldaja Sixth Street Partners kaasas oma meeskonda üle kahekümne aasta kaubanduskeskusi arendanud Jaan Loti, kelle ülesanne on muuta keskus atraktiivsemaks.

Vikerraadio saates "Uudis+" rääkis Lott kaubanduskeskuste tulevikust, tuues välja, et nende olulisteks osadeks on saanud hotellid, söögikohad ja meelelahutus. Samas said need koroonakriisi ajal enim kannatada, mistõttu on kaubanduskeskuste fookus jällegi muutumas.

T1 kaubanduskeskuse asukohta Ülemistel peab Lott äripiirkonnana lähema veerandsaja aasta atraktiivseimaks tänu Rail Balticu, suure maantee, lennujaama ja võimsa kontoripiirkonna lähedusele ning just nendest märksõnadest lähtub ta keskuse sobitamisel ümbritsevasse ökosüsteemi.

"Järgmised suured õnnestumised ei ole mitte uute keskuste tegemised, vaid olemasolevate keskuste ümberpööramised," selgitas ta oma nägemust ning lisas, et näeb arendusmeeskonna nõustamist kui põnevat väljakutset.

Täpsemate plaanide avaldamine ei ole aga Loti sõnul käimasoleva kohtuprotsessi tõttu võimalik. Kaubanduskeskuse T1 suurim võlausaldaja on vaidlustanud kohtus keskuse saneerimismenetluse edasise käigu.

Jaan Lott on teinud koostööd Eesti suurima kaubanduskinnisvara arendajaga Astri Grupp üle kahe kümnendi ning tema algatusel avati Lõunakeskuses näiteks liuväli ja kool.

Toimetaja: Silja Madison

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: