T1 suurim võlausaldaja vaidlustas saneerimismenetluse edasise käigu

T1 kaubanduskeskus.
T1 kaubanduskeskus. Autor/allikas: ERR

T1 Mall of Tallinn suurim võlausaldaja Lintgen vaidlustas ringkonnakohtus Harju maakohtu otsuse ekspertiisi läbiviimisest T1 saneerimiskavale. Lintgeni hinnangul pole Tallinna Moekombinaadi puhul äidetud tervet rida juriidilisi eeltingimusi, ilma milleta ekspertmenetlust läbi viia ei saa.

Lintgeni teatel on T1 emafirma Tallinna Moekombinaat (TMK) olnud kaua aega püsivalt maksejõuetu ning seda tunduvalt enne saneerimismenetluse algust ning koroonaviiruse lainet. Samuti ei ole TMK oluline tööandja.

Ka ettevõtte võlausaldajate rühmadesse jaotamine oli Lintgeni hinnangul tehtud valesti, mis moonutas hääletustulemusi. Eelneva põhjal tuleb saneerimismenetlus lõpetada, teatas Lintgen.

"Kui TMK-d ei peeta alaliselt maksejõuetuks, siis mis ettevõtet saaks veel üldse maksejõuetuks kuulutada," ütles Lintgeni esindav vandeadvokaat Toomas Vaher.

"TMK pole suutnud teha olulisi makseid võlausaldajatele alates 2019. aasta septembrist ja tema varad ei kata kohustusi mitmekümne miljoni euro ulatuses. Samuti pole TMK oma kuue-seitsme töötajaga oluline ettevõtja, keda peaks kreeditoride kulul päästma. Kaubanduskeskus jääb avatuks ka pankroti puhul."

Lintgeni vaidlustus märgib, et TMK saneerimisplaan on välja töötatud vaid T1 omanike huve silmas pidades, kuna sellega kärbitakse vastu võlausaldajate tahet nende nõudeid, mille tasumise kohustuse on keskuse omanikud varem võtnud. Ühtlasi lubaks saneerimisplaan jääda TMK-l sajaprotsendiliselt T1 omanikuks, ilma selge plaanita, kuidas keskus ümber kujundada. TMK ei ole senimaani keskuse haldamisega hakkama saanud ning saneerimisprotsessi eesmärk on vaid pankroti edasilükkamine.

T1 üleminek uuele omanikule, kellel on oskusi ja ressursse investeerida ning keskust arendada, toob kasu rentnikele, külastajatele ja kohalikule kogukonnale. Lintgen teeb kõik mis vajalik selle tulemuse saavutamiseks ning tegutseb pühendunult T1, selle rentnike ja koostööpartnerite nimel. Lintgen töötab praegu välja keskuse ümberkujundamise plaani.

Lintgen Adjacent Investments S.a r.l. (Lintgen) on Sixth Street Partnersiga seotud ettevõte, mis finantseeris T1 ehitamist 2016. aastal ning on keskuse suurim võlausaldaja.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: