Rootsi turistid pole naaberriikides teretulnud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Reisija. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rootsi hakkab uuendama soovitusi välisreiside kohta iga kahe nädala tagant. Üle piiri lubatakse 14 riigist pärit turiste, kuid naaberriigid Taani ja Norra rootslasi eriti näha ei soovi. Seda just kõrge koroonaviirusesse haigestumise tõttu Rootsis.

Rootsi välisministeerium tühistas piirangud nende 14 riigi suhtes, kes avasid rootslastele oma piirid. Kuid mõningane ebaselgus on jäänud, näiteks Kreeka teatas alguses, et hakkab Rootsist lende lubama, kuid muutis siis oma otsust.

Et anda inimestele võimalus oma reise planeerida, ajakohastab Rootsi välisministeerium reisisoovitusi järgmisena 15. juulil, 29. juulil ja 12. augustil.

Üks on aga selge, Taanis ja Norras ei ole Rootsist pärit turistid teretulnud. Ka Soomes eriti mitte. Koroonaviirus on löönud mõrad Skandinaavia ühtsusesse.

Rootsi välisminister Ann Linde ütles kohalikule meediale, et ta on Põhjamaade suhete tuleviku pärast "tõeliselt mures".

Rootsi kasutas koroonaviirusega võitlemiseks muust Euroopast erinevat taktikat, sellest tulenenud haigestumiste kõrge määr on teinud naabrid selgelt närviliseks.

Uuringufirma YouGov andmetel on Rootsi turistide karantiinivaba sisenemise vastu 73 protsenti norralastest ja 61 protsenti taanlastest.

Ka üldine avalik vastuseis sunnib nende riikide valitsusi sisenemist piirama. Siiski lubab Taani erandina sisse väikese nakatumisnäitajaga piirkondade – Västerbotteni, Kronobergi ja Blekinge – elanikke. Ja neid rootslasi, kes Taanis tööl käivad. Norra hindab aga nakatumise protsenti üle Rootsi liiga kõrgeks.

Kui Taani on üldiselt avatud turistidele kõigist Euroopa Liidu riikidest, välja arvatud Portugal, siis Norra plaanib väljastpoolt Põhjalat asuvaid turiste lubada riiki alates 15. juulist, turvaliste riikide nimekiri avaldatakse reedel.

Isegi Suurbritannia, kus koronaviirusesse suremus on olnud kõrgem kui Rootsis, on Rootsi turistide vastu, nii väitis 53 protsenti küsitletuist.

44 protsenti rootslastest aga vastas, et nad ei tahakski Norra ega Taani puhkusele minna.

Järgmised taanlaste ja norralaste vaatevinklist kõige vähem oodatud turistid on britid.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: