Turismitalude ja spaade külastatavus on pea sama suur kui eelmisel suvel

Kui Tallinna hotellidel on koroonakriisi tagajärjel raske suvi, siis mitmel pool Eestis on hotellide, turismitalude ja spaade külastajanumbrid ligilähedased eelmisele suvele, sest eestlased avastavad tänavu kodumaad.

Kuigi välismaa turiste näeb Eestis sellel aastal vähem kui varem, külastavad eestlased aktiivselt kodumaiseid majutusasutusi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me ei näe siin võib-olla nii palju rootslasi, norralasi, sakslasi, Suurbritanniast inimesi, aga siseturist, eestlane, Eesti elanik käib ja naudib sellel aastal Eestimaad," kinnitas ettevõtluse arendamise sihtasutuse turismiarenduskeskuse äriturunduse valdkonnajuht Annely Vürmer.

Laulasmaal asuva Samblatalu omanik Maiu Vaatmann rääkis, et sellel suvel on kadunud külastajad nii Aasiast, Ameerikast kui ka Euroopast, kuid eeastlased on broneerinud peaaegu kõik nädalavahetused.

"Lätlaste ja leedulaste broneeringud on ühe käe sõrmedel üles loetud, aga välismaalasi mujalt on ainult üks ainukene paar Saksamaalt, kes julgeb tulla," ütles Vaatmann.

Koroonakriisis ongi paremini läinud nendel majutusasutustel, kelle kliendid on traditsiooniliselt pigem eestlased. Üks neist on Võru Kubija hotell-loodusspaa. 75 protsenti spaahotelli tubadest on praeguse seisuga broneeritud.

"Võrreldes eelmiste aastatega on meie täituvus umbes 90 protsenti, aga suve lõpuni on veel mõned päevad aega ka ja ma arvan, et tuleb võib-olla sama, mis on olnud eelmistel aastatel," rääkis Kubija hotell-loodusspaa juht Aigar Pindmaa.

Annely Vürmer selgitas, et siseturistid lähevad suvel pigem linnast välja väiksemaid piirkondi külastama.

"Võib-olla hea põhjus või mille pärast minna reisima, on näiteks toit. Eestis on juulis-augustis üle kümne toidufestivali, kodukohvikute päeva. Küll on küüslaugust, sibulateest kuni džinnifestivalini," rääkis ta.

Suvekuudel tehakse Eestis ligi pooled kõikidest siseturismi ööbimistest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: