Eestis on praegu kaks perekondlikku koroonakollet

{{1594366680000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mõlemasse praegu aktiivsesse nakkuskoldesse on viirus toodud Venemaalt Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 445 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest kaks osutus positiivseks. Terviseameti teatel on neil praegu jälgimisel kaks perekondlikku nakkuskollet.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus viimase ööpäeva kaks positiivset testi tulemust Tallinna.

Kahest terviseameti jälgimisel olevast perekondlikust koldest üks on Tallinnas ja sinna kuulub neli inimest. Teine kolle on nn Narva-Jõesuu kolle kuue inimesega, üks neist lisandus reedel.

Mõlema nakkuskolde puhul toodi viirus sisse Venemaalt. Ühel reedesel juhul on nakatumise päritolu hetkel teadmata.

Postimehe andmetel said reedel positiivse diagnoosi ka kaks Venemaalt saabunud Kuremäe kloostri nunna ning nende haigestumine kajastub terviseameti laupäevases statistikas.

Pärast Eestisse naasmist selle kuu alguses jäid nad eneseisolatsiooni Narvas asuvasse korterisse ja pole teiste inimestega kokku puutunud. Mõlema nunna seisund halvenes sedavõrd, et reedeks on nad haiglaravil, neist ühe seisund on raske.

9. juuli hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi viis inimest, mis on kahe võrra enam kui viimastel nädalatel. Juhitaval hingamisel on üks patsient.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud enam kui 111 000 esmast testi, nendest 2013 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: