Europarlament tahab luua Euroopa tervishoiuliidu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: ERR

Euroopa Parlamendi hinnangul vajab EL koroonakriisi järel tugevamaid hoobasid tervishoiukriisidega tegelemiseks, sellepärast soovivad parlamendiliikmed luua Euroopa tervishoiuliidu.

Euroopa Liidu rahvatervise strateegiat käsitlevas resolutsioonis, mis võeti reedel vastu 526 poolthäälega, sätestab Euroopa Parlament EL-i tulevase rahvatervise strateegia põhimõtted pärast COVID-19.

Parlamendi hinnangul tuleks keskenduda eelkõige liikmesriikide tervishoiusüsteemide suurema sidususe ja koordineerituse tagamisele, sest koroonakriisiga võrreldava pandeemiaga ei suuda eraldi hakkama saada ükski riik. Parlamendiliikmed soovivad seetõttu luua Euroopa tervishoiuliidu, mis hõlmaks tervishoiuteenuste ühiseid miinimumstandardeid, mis põhinevad liikmesriikide tervishoiusüsteemide stressitestidel.

Samuti nõuab parlament selge EL-i ravimistrateegia väljatöötamist, et tegeleda EL-i ja ülemaailmsete ravimite tarneahelate probleemidega ja tagada taskukohaste ravimite kättesaadavus.

Lisaks soovivad parlamendiliikmed, et Euroopa Komisjon esitaks ettepaneku Euroopa tervisemehhanismi loomiseks, mille ülesanne oleks jälgida ravimite ja meditsiiniseadmete strateegilise reservi loomist ja tagada selle nõuetekohane toimimine.

Esmane vastutus rahvatervise ja eelkõige tervishoiusüsteemide eest lasub liikmesriikidel, aga EL mängib olulist rolli rahvatervise parandamisel, haiguste ennetamisel ja ohjamisel, terviseohtude leevendamisel ning liikmesriikide tervishoiustrateegiate ühtlustamisel.

Parlament on toetanud sidusa EL-i rahvatervise poliitika väljatöötamist ning hiljutises resolutsioonis rõhutasid parlamendiliikmed, et EL peaks looma uue Euroopa tervishoiuprogrammi.

Euroopa Komisjon esitas taastumiskavas ettepaneku 9,4 miljardi suuruse tervishoiuprogrammi EU4Health loomiseks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: