Juubelimeistrivõistlustel osales rekordarv petankereid

Laupäeval Ida-Virumaal Voka staadioni petangiväljakutel toimunud 30. üksikmängu Eesti meistrivõistlustel said võidu Kaido Kopel, Angelika Tauk ja Henri Mitt.

Vokka olid meistreid selgitama tulnud 67 petanketit: 43 meest, 15 naist ja 9 juunioride klassi kuuluvat mängijat. Üksikmängu 30-aastase ajaloo jooksul oli senine rekord 2000. aastal Võrus osalenud 60 mängijat.

Esimesena lõpetasid oma võistluspäeva kõige nooremad ja esikoha jättis korraldavale Viru spordiklubile tiitlikaitsja Henri Mitt, kes finaalis oli 13:7 parem Kevin Sten Liigist (Haapsalu PK Wicia). Ka pronks läks Haapsallu, selle sai parima neiuna Martha Aavisto.

Naiste mõlemapoolsete võimalustega finaalis pani oma kogemuse maksma Angelika Tauk, kes oma 1998., 2006. ja 2007. aasta kullale lisas Vokas neljanda üksikmängu esikoha. Finaalis alistas ta 13:12 Viru SK esindaja Svetlana Veski. Pronksi sai Katri Aavekukk (SK Kärdla).

Meeste finaalis alistas tiitlikaitsja Kaido Kopel (Saku PK) kindlalt 13:4 Ivar Viljaste (Kohtla-Järve SHK). Pronski pälvis Kenneth Muusikus (Viru SK).

Järgmised meistrimedalid jagatakse välja Sakus, kus augustikuu esimesel nädalavahetusel on kavas tiitlivõistlused segapaarismängus ja segatrios.

Üksikmängus selgusid esimesed medaliomanikud 1991. aastal Vääna-Jõesuus ning siis oli võitja Sander Tiks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: