Ansip valitsuse läbisaamisest: üks minister kustutab teise ministri nagu koni varba all ära ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Andrus Ansipi intervjuu Toomas Sildamile.
Andrus Ansipi intervjuu Toomas Sildamile. Autor/allikas: Heini Heinlaid / ERR

Endine peaminister Andrus Ansip (Reformierakond) ütles ERR-ile antud pikemas usutluses Jüri Ratase valitsuse ministrite avalikku läbisaamist kirjeldades, et ta ei mäleta, et varasematel valitsustel oleks olnud selline suhtlusstandard, kus üks minister oleks teise ministri nagu koni varba all ära kustutanud.

"Võtame kasvõi sel nädalal räägitud võõrtööliste eelnõu, mille kohta Mailis Reps ütleb, et see jääbki siseministri unistuseks. Ma küll ei mäleta, et varasematel valitsustel oleks olnud selline suhtlusstandard, kus üks minister oleks teise ministri nagu koni varba all ära kustutanud. See on midagi erilist," rääkis Ansip pikemas usutluses Toomas Sildamile, mida saab lugeda neljapäeva hommikul ERR-i portaalist.

Ansipi sõnul ei ole ta Ratase valitsuses suuri ühishuve näinud, küll aga mentaliteeti "kurgid sulle, raha mulle", kus igaüks saab vorstikese, aga keegi kõige jämedama.

Kui kaua Ratase juhitud valitsusliit koos võiks püsida, ei sõltu Ansipi hinnangul mitte Reformierakonnast, vaid lagunemine saab tulla eelkõige valitsusliidust seestpoolt.

"Kui koalitsioonis jõutakse arusaamisele – nii enam edasi ei saa, see ei ole talutav, see on ülatanud kõik võimalikud piirid. Siis hakkab koalitsioon lagunema ja siis on ka võimalus uut koalitsiooni kokku panna."

Kuigi Reformierakond on praeguseks deklareerinud, et on võimeline tegema koostööd kõigi riigikokku kuuluvate erakondadega, siis Ansipi sõnul talle isiklikult koostöö Martin Helme juhitud EKRE-ga väga mõistlikuna ei tunduks.

"Aga... kui mõned ütlevad, et ta on mõistlikum kui Mart Helme, siis selles... mingi sõnum on. /.../ Elus on ikka nii, et meie valime ja meid valitakse. Need valikud ei pruugi alati kokku langeda, olgu siis meeste ja naiste vaheline suhe või erakondade vaheline suhe, reeglid on ikka needsamad," sõnas Ansip. 

Andrus Ansip andis ERR-i portaalile intervjuu Euroopa Parlamendi saadikute intervjuu sarjas. Pikka intervjuud saab lugeda ERR.ee lehelt neljapäeval.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: