Pärnu muusikafestival tähistab 50 aasta möödumist esimesest festivalist

Foto: ERR

Suvise Pärnu Muusikafestivaliga tähistatakse 50. aasta möödumist Pärnu esimesest muusikafestivalist. Festivalide ajalugu sai seetõttu koondatud ka ühte raamatusse.

Aastaid Pärnu suvemuusika kontserte korraldanud ja suvist sümfooniaorkestrit juhatanud Ilmar Tõnissonil tuli 50 aasta eest idee korraldada Beethoveni päevad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Beethoveni festivalile järgnes David Oistrahhi festival, mis algas juba nõukogude perioodil ja mille Allar Kaasik 1997. aastal ellu äratas. Tänavu toimub kümnendat korda Paavo Järvi juhitav Pärnu Muusikafestival.

Muusikafestivali kunstilise juhi Paavo Järvi sõnul ei oleks 10 aastat tagasi osanud uskuda, et festival nii edukalt käima läheb.

"Aga lootused olid loomulikult, et see tuleb selline festival, mis tõeliselt pakub võimalusi Eesti noortele ennast arendada, suurte muusikutega kohtuda igast maailma nurgast. Kaks kõige tähtsamat joont, Üüks on dirigeerimisakadeemia, kus noored dirigendid saavad ennast täiendada. Ja ka Eesti Festivaliorkester, mis on selle festivali hing. Mõlemad on tõesti teinud hästi kõrgetasemelise teekonna läbi ja on praegu maailmas väga tuntud," sõnas Järvi.

Raamatu "Pärnu muusikasuved" koostaja Ela Tomsoni sõnul oli raamatu jaoks materjalide kogumine keerukas, kuna töö algas eriolukorra alguses. "See oli, nagu, ütleme, dokumantaalfilmi monteerimine arhiivikaadritest," sõnas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: