Eestist lennuliinide avamise piirang pikeneb augusti lõpuni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna lennujaam
Tallinna lennujaam Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Valitsus otsustas pikendada Eestist lennuliinide avamise piirangut kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse augusti lõpuni.

"Viimastel nädalatel on olnud mitmes riigis uusi koroonaviiruse puhanguid. Seetõttu näeme, et tavapärase iga kahe nädala tagant piirangu ülevaatamine on hetkel liiga sage ning pikendame piirangut terve kuu jagu. See võimaldab ka lennufirmadel enda tegevusi paremini planeerida," lausus majandus- ja taristuminister Taavi Aas (KE).

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) lähtub sihtriikide lubamisel ja keelamisel teiste riikide haigestumise määrast, mis peab liini avamiseks olema 25 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Sihtriikide epidemioloogilise olukorra vaatab MKM koostöös terviseametiga üle regulaarselt ning avab või piirab lennuliinide avamist vastavalt viiruse levikule.

"Euroopa Liit on andnud soovitused kolmandate riikidega lennuliikluse avamiseks. Mõned liikmesriigid võtavad neid kuulda, mõned mitte. Usun, et peaksime olema ettevaatlikud, kuna paljudes riikides on näha uusi viirusepuhanguid. Mitmes riigis, näiteks Ukrainas, on olukord järk-järgult paranemas, aga liini kohene avamine võib olla rutakas samm," lisas Aas.

24. juuli seisuga on keelatud Eestist otselennuliine avada Luksemburgi, Rumeenia, Bulgaaria, Rootsi, Portugali, Hispaania, Horvaatia ja Venemaa vahel.

Ühtlasi sõltub liinide avamine ka sihtriigi enda reeglitest. Nagu ka Eestis, kehtivad teistesse riikidesse riiki sisenemisel piirangud, millega tuleks enda reisi planeerimisel arvestada.

Vene lennufirma Aeroflot teatas juuli keskel plaanist alustada augustist taas lende Tallinna ja Moskva vahel. Aerofloti kodulehel müüdi esimestele, 1. augustil toimuvatale, lendudele pileteid juba 13. juulil.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: