Venemaa lennuliinide avamine sõltub järgnevate nädalate nakatumiste arvust

Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Vene lennufirma Aeroflot plaanib augustist alustada lende Tallinna ja Moskva vahel. Liinide avamine sõltub nii Tallinna lennujaama kui majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teatel siiski Venemaa epidemioloogilisest olukorrast ja uute nakatumiste arvust.

Aerofloti kodulehel on piletimüük juba avatud ning esimesed lennud peaksid toimuma 1. augustist.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) teatel vaadatakse sihtriikide epidemioloogiline olukord regulaarselt üle.

"Lähtume riikide lubamisel ja keelamisel haigestumise määrast, mis peab liini avamiseks olema 25 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Ühtlasi sõltub liini avamine sihtriigi enda reeglitest. Nagu ka Eestis, kehtib teistes riikides riiki sisenemisel piirangud, millega tuleks enda reisi planeerimisel arvestada," ütles MKM-i avalike suhete osakonna juhataja Rasmus Ruuda.

Viimaste andmete kohaselt on Venemaa haigestumise näitaja 63,9.

Tallinna lennujaama kommertsdirektori Eero Pärgmäe sõnul tuli näiteks Ukraina lennuduute nakatumiste kasvu pärast taas sulgeda.

"Tõesti Venemaa tase on päris kõrge, Rootsi tase on Euroopas kõige kõrgem. Euroopa Liidu riikide tase on kindlasti usaldusväärne. Venemaa ja Ukrainaga võib nendes ka natuke kahelda, aga mingi indikatsiooni nad annavad," sõnas Pärgmäe.

Kui riigist, kust isikud tulevad või mida nad läbisid, on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv suurem kui 16, peavad reisijad Eestisse jõudes jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: