Rootsi kutsub inimesi võimalusel uue aastani kodus töötama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Inimesed Stockholmis.
Inimesed Stockholmis. Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/Jonathan Nackstrand

Koroonaviiruse pandeemiale pehme lähenemise poolest tuntud Rootsi teatas neljapäeval, et kutsub inimesi võimaluse korral kodudes töötama. Samal ajal ületas haigusjuhtumite arv riigis 80 000 piiri.

Üleskutse neile, kellel on võimalus kodust töötada, on mõeldud kuni uue aastani. 

Meede on väidetavalt mõeldud ka nende olukorra lihtsustamiseks, kes peavad füüsiliselt tööl käima. Kui osa inimesi töötab kodudes, siis väheneb riskiohtliku ühistranspordi kasutamine. 

Ametnikud toovad esile uute juhtumite arvu vähenemise. Eriti on vähenenud intensiivravi vajavate tõsiste juhtumite hulk.  

Siiski märgib rahvatervise amet, et "kui meie kontaktid uuesti kasvavad, on tõsine risk haiguse uueks levikuks sügisel".

Neljapäeval teatati 318 uue juhtumi tuvastamisest. Kokku on riigis tuvastatud 80 100 koroonaviiruse juhtumit, surmajuhtumeid on olnud 5739.

Erinevalt enamikust Euroopa riikidest ei kehtestanud Rootsi sulgemismeetmeid ning surmade arv elanikkonna suurusega võrreldes on olnud üks kõrgemaid maailmas. 

Alla 16-aastastele jäid koolid avatuks, kinni ei pandud ka kohvikuid, baare, restorane ja enamikku äridest. Maskide kandmist soovitati vaid tervishoiutöötajatele. 

Rootsi ameiisikud on kinnitanud, et sulgemismeetmetel on vaid lühiajaline mõju ning karmid lühiajameetmed ei ole nii tõhusad, et nende kasutamist õigustada. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: