Vaatlejad tuvastasid Valgevene eelhääletusel üle 5000 rikkumiste ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eelhääletamine Valgevenes.
Eelhääletamine Valgevenes. Autor/allikas: SCAPNIX/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Valimisvaatluse ühiskonnaalgatus Ausad Inimesed tuvastas Valgevene presidendi valimiste eelhääletuse kolme esimese päeva jooksul rohkem kui 5000 valimisseaduse rikkumist.

"Eelhääletuse kolme päeva jooksul tuvastasid platvormi vaatlejad 5121 rikkumist," edastas algatus, täpsustades, et kõige sagedamini seondus rikkumine valimisjaoskonda mittelubamisega, keelati tutvuda protokollidega, valimiskomisjoni protokollis toodud number ei langenud kokku vaatlejate loendatud hääletajate arvuga. 

Platvormi väitel võeti kolme vaatluspäeva jooksul kinni 37 vaatlejat, neist kolm reedel.

Ennist teatasid kampaania "Inimõiguslased vabade valimiste eest" vaatlejad, et valimisprotsessei ole läbipaistev ning on sõltumatutele vaatlejatele ligipääsmatu. 

Keskvalimiskomisjon otsustas varem vähendada vaatlejate arvu valimiste põhipäeval viie inimeseni, kuid mitte rohkemaks kui 50 protsendini valimiskomisjoni liikmete arvust, eelhääletuse ajal aga kolmeni. Põhjenduseks toodi COVID-19 taudi vastased meetmed.

Valgevene president valitakse 9. augustil. 4.-8.augustini toimub eelhääletus.

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: