Liibanoni politsei kasutas Beiruti meeleavaldajate vastu pisargaasi

Foto: SCANPIX/AFP/ANWAR AMRO

Liibanoni politsei kasutas laupäeval Beiruti meeleavaldajate vastu pisargaasi, kui protesteerijad proovisid murda läbi tõkete parlamendihoone juurde. Meeleavaldajad protesteerivad valitsuse tegevusetuse vastu peale linna sadamas toimunud plahvatust, mis nõudis vähemalt 158 inimelu.

Beiruti kesklinnas kogunes ligikaudu 5000 inimest, kellest mõned loopisid kive. Politsei kasutas meeleavaldajate vastu pisargaasi, kui nad üritasid murda läbi tõketest, mis piiravad riigi parlamendini viivat tänavat.

Teisipäeval toimunud plahvatuses hukkus 158 inimest ning haavata sai ligikaudu 6000, teatas riigi terviseministeerium. 21 inimest on jätkuvalt kadunud.

Valitsus on lubanud võtta vastutusele inimesed, kes oleks pidanud sadama ja linna turvalisuse tagama.

Elanike sõnul on võim korrumpeerunud ja valitsus on neid taaskord alt vedanud. Katastroofile eelnes kuid proteste, kuna valitsus ei tulnud toime sügava majanduskriisiga.

Sadamalaos lõhkes teisipäeval 2750 tonni plahvatusohtlikku ammooniumnitraati, mis konfiskeeriti 2013. aastal. Plahvatusohtlik aine seisis sadamalaos kuus aastat ilma ohutusmeetmeid rakendamata.

Prantsusmaa ja teised riigid on Liibanonile appi tõtanud, pakkudes Beirutile meditsiinilist ja toiduabi.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: