Liibanoni rahutuste järgselt astus tagasi informatsiooniminister

Liibanonis astus rahutuste järgselt tagasi riigi informatsiooniminister, viidates valitsuse suutmatusele. Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles ÜRO videokonverentsil, et kaalul on Liibanoni tulevik.

Maailma liidrid on Liibanoni rahvale võlgu toetuse, pärast pealinnas Beirutis toimunud plahvatust, lisas Prantsusmaa president. ÜRO doonorkonverents toimus vaid päev pärast rahutut laupäeva, kui meeleavaldustes sai vigastada 700 inimest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meid kokku toonud konverentsi eesmärk on panna meie võimalused kokku, et vastata väga konkreetselt järgmiste päevade ja nädalate jooksul Beiruti elanike vajadustele. Me suudame selle saavutada koostöös ÜROga. Vastuseks agentuuride palvele ja meie materiaalsete vahendite kogumisele saame juba saata kohapeale abi," ütles Macron.

Liibaboni informatsiooniminister otsustas pühapäeval ametist tagasi astuda, tunnistades valitsuse suutmatust pärast plahvatust operatiivselt tegutseda.

Maroniitide usujuht, patriarh Bechara Boutros al-Rai kutsus aga kogu valitsust tagasi astuma, öeldes, et ühe saadiku või ministri lahkumisest ei piisa. Prantsusmaa president Emmanuel Macron pakkus, et rahvusvahelist abi Liibanonile peaks koordineerima ÜRO. 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: