Eesti Pagulasabi loodab koguda Beiruti toetuseks 10 000 eurot

Eesti Pagulasabi alustas annetuste kogumist, et toetada Beiruti plahvatuse tagajärjel kannatanuid. Kokku loodetakse koguda vähemalt 10 000 eurot.

Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson rääkis "Ringvaates", et annetusi oodatakse raha, mitte asjade näol.

"Raha ongi abi. Me kasutame seda kohapeal, et soetada vajalikke tarvikuid, näiteks kaitsevahendeid neile, kes Beirutit koristavad, elukohtade parandamiseks, akende-uste ostmiseks, ka toidu pakkumiseks inimestele, kes seal koristavad," selgitas Janson.

Seni on kogutud üle 3000 euro. "Eesmärk on koguda vähemalt 10 000 eurot. Sellest oleks ka päriselt abi," lisas Janson.

"Kõik pisikesed piisad meres annavad mere kokku. Meie teeme, mida saame. Kuna meil on oma kohapealne side olemas, siis me saame tagada, et abi õigete inimesteni kohale jõuab," ütles Janson.

Eesti Pagulasabi on Liibanonis tegutsenud 2,5 aastat.

Eestlane Beirutis: väga palju vabatahtlikke tuli appi koristama

MTÜ Karma vabatahtlik Elisabeth Viinalass viibib praegu Liibanonis ning oli plahvatuse hetkel Beirutis kodus, vaid kilomeetri kaugusel plahvatuskohast.

"Alguses kuulsin plahvatusi, aga ei arvanud, et need on midagi väga tõsist, sest enne on ka olnud väiksemaid plahvatusi või ilutulestik, mis kõlas väga valjult. Vaatasin, tegin mõne pildi ja otsustasin filmida. Ei läinudki palju aega, kui käis kõva kärgatus," kirjeldas Viinalass.

Ta pole ise plahvatuskohas käinud, kuid meediast nähtu järgi on olukord hirmutav. "Majad on kokku varisenud. See oli piirkond, kus oli palju restorane ja baare - need on kõik segi paisatud, aknaklaasid katki. Iseenesest on rõõmustav, et kaks päeva pärast plahvatust tuli väga palju vabatahtlikke appi inimestele, et koristada," rääkis ta.

Osad teenused on Viinalassi sõnul üllatavalt kiiresti taastunud. Näiteks juba neli päeva pärast õnnetust taastus elektri- ja internetiühendus, vaid televiisorit ei saa veel vaadata. Emotsionaalne taastumine võtab Viinalassi sõnul kindlasti kauem aega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: