X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

ERR toob Arvamusfestivali arutelud kuulajate ja vaatajateni mitmes kanalis

Arvamusfestival 2019. aastal.
Arvamusfestival 2019. aastal. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Rahvusringhäälingu kanalid kannavad üle mitu Arvamusfestivali arutelu nii ERR.ee portaalis kui ka raadios.

REEDE:

Kell 11.05 - R2 "Olukorrast riigis"

Raadio 2 populaarne arvamussaade "Olukorrast riigis" teeb sel nädalal saate Arvamusfestivalilt. Festivaliklubi alal juhivad saadet Andrus Karnau ja Harry Tuul.
Otsesaat saab kuulata Raadio 2-s.

Kell 14 - Tilk ookeanis. Eesti muusika suurtel platvormidel

Maailma muusikatööstus on liikunud suurtele digiplatvormidele nagu Spotify, Deezer, YouTube ja teised. Eesti muusikud seisavad valiku ees: kas minna kaasa platvormide tingimustega või riskida jääda nähtamatuks. Millised on Eesti muusika ellujäämisvõimalused ja potentsiaal globaalsel muusikaturul?
Digikultuurialal toimuvat arutelu juhib digikultuuriaasta juht Martin Aadamsoo, arutelus osalevad Virgo Sillamaa (Music Estonia juht), Kaspar Koppel (Head of Local, Universal Music Baltic) jt.

Arutelu kannab otsepildis üle ERR-i kultuuriportaal.

Kell 20 - Erakonnaesimeeste debatt

Arvamusfestivalil kohtuvad tavakohaseks aruteluks sel aastal Helir-Valdor Seeder, Indrek Saar, Kaja Kallas, Kristina Kallas, Martin Helme ja Züleyxa Izmailova. Arutelu juhib ERR-i ajakirjanik Taavi Eilat.

Arutelu kannab otsepildis üle ERR.ee portaal.

kell 21.30 - Henrik Kalmeti päevakaja

Henrik Kalmeti päevakaja festivaliklubis Vallimäel: Henrik vaatab päevale tagasi, sama tõsiselt nagu Uku Toom.

Arutelu kannab otsepildis üle ERR.ee portaal, erakonnaesimeeste debati jätkuna.

LAUPÄEV:

Kell 10 - Euroopa Liidu taaskäivitamine

Koroonašokist toibuv Euroopa püüab majandust elavdada seninägematu ühislaenuga, mis paneb liidu solidaarsuse taas proovile. Kas eelmise finantskriisi vigu suudetakse vältida? Kuidas sobitub 750 miljardi eurone plaaster EL-i majanduse haavadele ja kas taastumispaketi võrrandisse võiksid kuuluda ka uued Euroopa maksud, mille Eesti valitsus on välistanud? Ja kuna Suurbritannia kõnelused EL-iga triivivad taas karide suunas, püüame ennustada, mis juhtub 1. jaanuaril 2021.

Arvamusfestivali traditsioonilist Euroopa Parlamendi saadikutega debatti juhib Johannes Tralla.

Arutelu kannab üle Vikerraadio, videoülekannet vahendab ERR.ee portaal.

Kell 11 - Vikerraadio "Rahva teenrid"

Vikerraadio igalaupäevane saade "Rahva teenrid" jõuab sel nädalal kuulajateni Arvamusfestivalilt. Arutelu juhib Vikerraadio saatejuht Mirko Ojakivi, saates osalevad Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald ning Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.

Otsesaade algab Vikerraadios kell 11, videoülekannet vahendab ERR.portaal.

Kell 20 - Vabadustest

Kas ja kuivõrd on võrreldes 1990. aastatega muutunud meie arusaamad ja ootused vabadustele? Tänavuse festivali finaalis arutlevad kolme põhiseadusliku institutsiooni juhid Vabariigi president Kersti Kaljulaid, õiguskantsler Ülle Madise ja Riigikohtu esimees Villu Kõve, kuidas on meie vabadused 30 aastaga realiseerunud, millised vabadused on veel realiseerumata ning kas meid ähvardab oht kalduda end ise okupeerima ja oma vabadustest loobuma.

Arutelu kannab otsepildis üle ERR.ee portaal.

Kell 14 - Kas teadus otsib tõde? Arutelu saab kuulata pühapäeval kell 17.05 Vikerraadio saates "Labor".

"Tõde on subjektiivne asi", "Tõde ei ole olemas" - need on mõned reaalsed lausungid, mis on hiljuti kõlanud avalikus ruumis. Kui aga räägime teaduspõhisuse tarvidusest ühiskonnas, võime küsida: kas tähendab see ka tõepõhisust? On's tunamullusel moesõnal "tõejärgsus" tõesti rohkem tõtt taga, kui ühest moesõnast arvata? Kui palju võime siiski loota, et teadus otsib ja leiab objektiivset tõde? Või kui teadus tõeotsinguga ei tegele, siis millega ta tegeleb, et oma olemasolu õigustada? Võib-olla annab matemaatika meile ikkagi vaieldamatuid tõdesid? Kui aga teadus meile tõesti tõde ei ava, siis mis avab? Püüame neid küsimusi arukate inimeste abiga selgemaks mõelda.

Arutelus osalevad Rainis Haller (Tartu Ülikooli matemaatik), Oliver Laas (Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia filosoof), Kalevi Kull (Tartu Ülikooli biosemiootik). Arutelu juhib teadusajakirjanik, Vikerraadio toimetaja Priit Ennet.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: