Pärnu Uue Kunsti Muuseum ja YIT Eesti allkirjastasid ehituslepingu

Foto: ERR

Ehitusfirma YIT Eesti ja Pärnu Uue Kunsti Muuseum allkirjastasid Läänemere kunstisadama projekteerimis- ja ehituslepingu. Riigi tugiteenuste keskuses on nendeks töödeks ootel ligi kaks miljonit, riigilt ja linnalt saadakse juurde üle miljoni euro.

Hange Läänemere kunstisadama projekteerimiseks ja ehitamiseks kuulutati välja möödunud aasta aprillis, siis näitas kunstisadama idee autor Mark Soosaar meile Šveitsis välja antud raamatut, kus Läänemere kunstisadam on paljude veele ehitatud hoonete hulgas. 13. augustil allkirjastatud lepingu järgi peaks ehituse 1. etapp valmima järgmise aasta septembris, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Uue kunsti muuseum on taotlenud meilt peaaegu kaks miljonit eurot ja sellise otsuse oleme meie uue kunsti muuseumile teinud ja see on jõus. Kuna nüüd hanke tulemusena projekt läks kallimaks, siis me ootasime kallinemise osas ka omafinantseeringu kinnitust. Nüüd nii Pärnu linn kui ka kultuuriministeeirum on öelnud, et jah, nad on valmis seda lisaraha andma. Mõlemad on kinnitanud 535 000 euro suurust panust," ütles Riigi tugiteenuste keskuse talituse juhataja Lauri Alver.

Alver ütles, et rahastatakse etappide kaupa, ehituses tavaliselt üks kord kuus. Ka Pärnu linnalt saadakse vajalik raha, aga kunagisi eeltingimusi nüüd enam jutuks pole võetud.

"Linna poolt võin küll kindlalt väita, et 2020. aasta eelarves on 535 000 Uue kunsti muuseumi tarbeks, et ehitada Läänemere kunstisadamat. Seal oli paar eeltingimust, et tagada Läänemere kunstisadama viieaastane kestlikkus, tagada võimalikku finantsvajakut. Neid garantiisid küsiti Pärnu linnalt, aga Pärnu linn, tulenevalt finantsjuhtimise seadusest, ei saa endast mittesõltuvatele isikutele mitte mingeid tagatisi, laenudest rääkimata anda," sõnas Pärnu abilinnapea Meelis Kukk.

Läänemere kunstisadama moodustavad kümme ujuvpaviljoni jõel ja peamaja kaldal. Esimeses etapis rajatakse peamaja ja kai äärde üks ujuvpaviljon.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: