Soome valitsus jättis Eesti uute reisipiirangute alt välja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1597814700000 | amCalendar}}
Soome siseminister Maria Ohisalo pressikonverentsil.
Soome siseminister Maria Ohisalo pressikonverentsil. Autor/allikas: YLE

Soome valitsus lisas kolmapäeval uute riikidena reisipiirangute nimekirja Norra, Taani, Islandi, Saksamaa, Kreeka ja Malta. Eestist saabuvad reisijad jäävad Soome saabumisel karantiinikohustuse alt välja.

Soome valitsus otsustas samas, et Norra ja Rootsi ning Soome vahelistel maismaapiiridel lubatakse piirialade vajadustest tulenevat vaba reisimist.

Siseminister Maria Ohisalo ütles kolmapäeva hommikul pressikonverentsil Eestit puudutanud küsimusele vastates, et valitsus peab kinni juunis tehtud otsusest, mille järgi reisimine on turvaline riikidega, kus viimase 14 päeva sees 100 000 elaniku kohta on kõige enam kaheksa koroonaviirusega nakatumist.

"Siin me ei toonud [Euroopa] sisepiirikontrolli Eesti liiklusele," ütles Ohisalo. "Valitsus on varem otsustanud, et kaheksa kuni 10 nakatumist on piiripealne vahemik."

Valitsuse juuni lõpus kehtestatud korra kohaselt peab Soome turvalisteks riike, kus COVID-19-sse nakatumiste arv viimase 14 päeva jooksul jääb alla kaheksa nakatumise 100 000 elaniku kohta. Nendest riikidest saabujatele reisipiirangud ei kehti ning nad võiksid Soome siseneda ilma kohustuseta jääda karantiini.

Nüüdseks on aga olukord Euroopas järjest halvenenud ning selliste riikide arv kahanenud väga väikeseks. Eestis oli nakatumiste suhtarv teisipäevaste Eesti terviseameti andmete kohaselt 8,3.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: