Soome terviseamet ei näe märke kevadise puhangu kordumisest

Soome terviseameti peaarst Taneli Puumalainen (vasakul) ja direktor Mika Salminen.
Soome terviseameti peaarst Taneli Puumalainen (vasakul) ja direktor Mika Salminen. Autor/allikas: SCANPIX / Lehtikuva

Koroonaviirusesse surnute arv on Soomes seni püsinud madalal ning praegu ei ole märke sellest, et kevadine nakkuspuhang võiks korduda, ütles Soome terviseameti (THL) peaarst Taneli Puumalainen.

Lisaks sellele, et koroonasse suremuse määr on madal, ei kasva ka selle nakkusega haiglasse viidavate inimeste ning intensiivravis viibivate haigete arv, selgus neljapäeval Helsingis peetud infotunnist, mida vahendas ringhääling Yle.fi.

Nakkuskordaja püsib Soomes 1,3 ja 1,4 vahel ning testidest osutub postiivseks 0,2 kuni 0,3 protsenti. Kokku tehakse Soomes päevas umbes 10 000 koroonatesti. Lapsi on testitavate hulgas 19 protsenti Helsingis testitutest ning 25 protsenti kogu Soome arvestuses.

"Me ei näe nakatunute või haigestunute pidevat kasvu. Oleme näinud küll üleminekut uuele tasemele, aga see on Euroopa mõistes endiselt madal," rääkis Soome tervisehoiu- ja sotsiaalministeeriumi strateegiadirektor Liisa-Maria Voipio-Pulkki.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: