Saaremaal on viirusega kokkupuutunuid rohkem, kui arvati

Kuressaare haigla.
Kuressaare haigla. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Kuressaare haiglas saavad sellest nädalast kõik Saare maakonna elanikud kontrollida SARS-CoV-2 antikehade olemasolu veres. Veenist võetav vereproov näitab, kas inimene on kokku puutunud koroonaviirusega.

Aasta lõpuni kestvat uuringut rahastab haigekassa pisut enam kui 155 000 euroga. Millal laiaulatusiku testimisega ka teistes maakondades alustatakse, ei osatud haigekassast täpselt öelda.

Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane ütles, et testimine annab parema ülevaate, kui suur oli viiruse levik kevadel Saaremaal. Esmased tulemused Saaremaalt on üllatuslikud.

"Me andsime teate välja esmaspäeva õhtul, meil on tehtud 80 testi ja nendest 12 on positiivset. Seda võime ametlikult välja öelda, et 15 protsenti neist, kes on käinud testi andmas, on kokku puutunud viirusega, isegi kui sümptome pole olnud," lausus Laane.

Laane sõnul on seni statistikast kõrvu jäänud, et ainult mõni protsent või isegi alla protsendi populatsioonist on viirusega kokku puutunud. "Antikehade uuring, mis oli kuu aega tagasi, see näitas et iga kuues saarlane võib olla kokku puutunud viirusega. Ja nüüd me näeme võib olla veel suuremat numbrit," märkis ta.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: