Ööpäevaga lisandus 20 positiivset koroonatesti, neist 12 Jõhvi keldribaarist

Terviseameti andmetel tehti viimase ööpäeva jooksul Eestis 885 esmast COVID-19 testi, millest 20 osutus positiivseks. Uus koroonaviiruse nakkuskolle tekkis Ida-Virumaale, kus 12 inimest sai viiruse baaris Jõhvi Kelder.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus 12 positiivset testi tulemust Ida-Virumaale, viis Harjumaale, neist neli Tallinna ja kaks Tartu linna. Ühel positiivse testitulemuse andnul puudus rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Ida-Virumaa 12 juhtumi puhul on kõik seotud baariga Jõhvi Kelder. Haigestunud on kaheksa baari külastajat, kolm nende pereliiget ja kaks isikut on nakatunud töökohas. Terviseameti Ida regionaalosakonna poolt on aktiivsel jälgimisel 142 inimest.

Terviseameti soovitusel jäeti ära reedel algama pidanud noorte korvpalliturniir "Jõhvi/Järve" karikas.

Harjumaa üks juhtum on sisse toodud Tšehhist, nelja ülejäänud nakatumisjuhtumi asjaolud on veel täpsustamisel. Kokku on neljapäevahommikuse seisuga terviseameti Põhja regionaalosakonna poolt aktiivsel jälgimisel 185 inimest.

Tartumaale lisandunud juhtumite puhul on tegemist varasema nakatunu lähikontaktsetega. Tartumaal on hommikuse seisuga aktiivseid koldeid neli: perekondlik kolle viie haigega, mis sai võimaliku alguse Auras toimunud ujumisvõistlustelt, ööklubist Vabank alguse saanud puhang 37 nakatunuga, Naiivi puhang 21 nakatunuga ja Shootersi puhang 19 nakatunuga. Terviseameti Lõuna regionaalosakonna poolt on aktiivsel jälgimisel 210 inimest.

20. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kümme inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Koju ei saadetud ühtegi inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kolm.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu.

Haiglates on lõpetatud 400 COVID-19 haigusjuhtumit 387 inimesega.

Neljapäevase seisuga on tervenenud 2009 inimest. Neist 1531 inimese (76,2 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 478 inimese puhul (23,8 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 7,9. Kolmapäeval oli see näitaja 7,1 ning teisipäeval 8,3.

Eestis on kokku tehtud enam kui 138 000 esmast testi, nendest 2227 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Alates neljapäevast saab  Google Play või App Store'i kaudu oma telefoni laadida mobiilirakenduse HOIA, mis teavitab kasutajatat, kui ta on olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saab selle kaudu anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: