Tartu Maarja kogudus soovib riigilt kiriku torni jaoks pool miljonit eurot

Tartu Maarja kirik.
Tartu Maarja kirik. Autor/allikas: ERR

EELK Tartu Maarja kogudus ja Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus paluvad valitsusel toetada 2021. aasta riigieelarvest laulupeo sümbolhoone, Tartu Maarja kiriku katuse ja tornitipu ehitamise töid 500 000 euroga.

EELK Tartu Maarja Koguduse õpetaja Timo Švedko ja Tartu Maarja kiriku Sihtasutus juhatuse liige Silvia Leiaru kirjutasid, et Tartu Maarja kiriku taastamise ehitustööd algasid 2019. aastal sisetöödega, mille tulemusena on võimalik saada pilt tulevasest arhitektuurilisest lahendusest.

"Samaaegselt kiriku ehitustöödega oleme jätkanud annetuste kogumist võimlaks ehitamisel lammutatud torni taaspüstitamiseks. 2019. aasta, laulupeo 150. juubeliaasta, osutus selles osas edukaks. Olenemata keerulisest olukorrast 2020. aastal on sihtasutusel siiski õnnestunud koguda piisavalt annetusi, et kuulutada välja torni taaspüstitamise hange. Planeeritavast hankest jääb hetkeseisuga välja vaid tornikiivri osa," seisis taotluses.

2019. aastal eraldas valitsus Tartu Maarja kirikule 200 000 eurot. Koos nimetatud toetuse, Tartu linnavalitsuse toetuse ja muude annetustega on Tartu Maarja kiriku torni taastamiseks kogutud vajaminevast ühest miljonist 830 000 eurot.

Taotluss seisis, et 2020. aasta sügisel kuulutab kirik välja torni taaspüstitamise hanke ning samaaegselt jätkab raha kogumist torni tipu ehitamiseks ning ka katusetöödeks.

"Tartu Maarja kiriku taastamise kogumaksumus on ca viis miljonit eurot. Kui torn on taaspüstitatud jääb teha veel palju töid - renoveerida katus, välisilme, sisetööd sh lisaks juba tehtule veel kandvate konstruktsioonide osad ja vaheseinad, kogu viimistlus, kommunikatsioonid, orel, sisustus jm," märkisid veel kiriku esindajad.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: