Naabrite parlamendid alustavad tööd riigikogust varem

Läti Seimi istung.
Läti Seimi istung. Autor/allikas: Ernests Dinka

Soome parlament alustab tööd kõige varem, 1. septembril. Lätis jätkuvad seimis endiselt kaugistungid, esimene täiskogu toimub 2. septembril.

Kui riigikogu koguneb sügisistungjärgule 14. septembril, siis Eduskunta esimene täiskogu istung toimub kaks nädalat varem, esimesel septembripäeval. Praeguse seisuga jätkatakse istungeid nagu kevadel ehk istungitesaali lubatakse kõige rohkem 50 rahvasaadikut. Parlamendifraktsioonid arutavad samas ka veel käesoleval nädalal, kas oleks võimalik sügisistungjärgule lubada saali rohkem saadikuid.

Soomlaste mureks on, et kevadistungjärgust kulus suur osa koroonapandeemiaga seotud otsuste arutamiseks ning paljud valitsuse esitatud, kokku ligikaudu 50 eelnõu jäi päevakorrast välja. Eduskunta spiiker Anu Vehviläinen ütles augusti keskel, et parlamendil on tekkinud seadusandlik võlg ning see ei saa sügisistungjärgul paisuda.

Parlamendi töö jätkumise kaitsmiseks on soomlased keelanud parlamendihoonesse sisenemise külastajatele. Keeld kehtib oktoobri lõpuni.

Lätlaste seim alustab sügisistungjärguga 2. septembril. Seimi pressiteenistusest öeldi ERR-ile, et istungite läbiviimisel lähtutatakse endiselt parlamendi juhatuse 10. juunil tehtud otsusest, mille järgi toimuvad istungid e-Saeima platvormi kaudu ehk kaugistungitena.

Leedu seimist öeldi ERR-ile, et esimene parlamendi istung toimub 10. septembril, mis on tavapärane seimi sügisistungjärgu alguspäev.

Kaks päeva varem toimub pidulik rootslaste Riksdagi sügisistungjärgu avamine. Ka rootslased on koroonapandeemia tõttu piiranud saalis viibivate saadikute arvu. Kui Riksdagis on 348 liiget, siis saali pääseb 190 rahvasaadikut.

Riksdagi istung. Autor/allikas: Melker Dahlstrand

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: