Haridusministeerium laste isolatsiooninõudest testimise kasuks ei loobu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ministeerium jääb senisele seisukohale: koolilapsed jäägu pärast reisi kaheks nädalaks karantiini, et mitte soodustada nende reisimist. Vanemad saavad samal ajal tööle naasta. Autor/allikas: Merivälja kooli kodulehekülg

Haridusministeerium ei tagane nõudest, et riskiriikidest reisilt saabuvad koolilapsed peavad jääma kaheks nädalaks isolatsiooni, sõltumata negatiivsest koroonaproovist. Otsus on põhimõtteline, et mitte soodustada koolivaheajareise.

Kui valitsus on otsustanud võimaldada 1. septembrist lennujaamas ja sadamates riskiriikidest saabuvatele Eestis töötavatele inimestele tasuta koroonatestimist, et nad saaksid võimalikult kiiresti tööellu naasta ega peaks jääma kahenädalasse eneseisolatsiooni, siis haridusministeerium on otsustanud laste osas teha teisiti. Põhjused on põhimõttelised.

Kui täiskasvanud käivad üksnes hädavajalikel tööreisidel ning testimine on vajalik nende kiireks tööellu naasmiseks, aga lapsed tööl ei käi, siis pole neile testimist ette nähtud, sest ministeerium ei soovi soodustada koolivaheajareise.

Täpselt sellise ametliku vastuse saatis haridusministeerium küsimuse peale, kas haridusministeerium uuendab oma juhiseid koolidele nüüd, mil testimine reisilt naasjatele on lennujaamas ja sadamates kättesaadavaks tehtud. Võimaldaks see ju ka koolilastel kiiremini õppetöö juurde naasta, selmet kaheks nädalaks koduõppele jääda.

"Tänasest saavad COVID-19 riskiriikidest Eestisse saabujad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes piiril testida. Piiril testimise mõte on hädavajaliku töörände võimaldamine. Lastel, kes on tulnud riskiriikidest, tuleb siiski jääda 14 päevaks eneseisolatsiooni ja kooli nad minna ei tohi," seisab ministeeriumi kommentaaris.

Tasuta testitakse piiril kõiki riskiriikidest tulevaid täiskasvanuid, ka neid, kes koos lastega ilmselgelt turismireisilt saabuvad. Keegi ei hakka enne testi täiskasvanut ristküsitlema, milline oli reisi eesmärk. Ka terviseamet on tunnistanud, et selleks puudub neil administratiivne võimekus.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: