Ülevaade: kuidas möödus esimene koolipäev maailmas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: SCANPIX/AFP

Ka mitmel pool mujal maailmas mindi esimest päeva kooli just täna ja kokku said õpilased, kes polnud üksteist näinud pool aastat.

Moskvas koolis number 1558 võttis klassijuhataja uustulnukad vastu ning jättis nende vanemad aia taha. Mingeid aktuseid ei toimu, selle asemel mõõdetakse kehatemperatuuri, erinevad vanusegrupid saabuvad kooli erineval ajal. Koroonaviiruse test on tehtud kõigile 180 000 Venemaa pealinna haridussüsteemi töötajale. Riigis registreeritakse jätkuvalt päevas umbes 5000 uut nakatumisjuhtu.

"Oleme õpilasi üksteisest eraldanud, tunnid algavad eri aegadel, lapsed lähevad sööklasse eri aegadel. Õpilased kasutavad hoonesse sisenemiseks ja väljumiseks erinevaid treppe. Oleme määranud igale klassile kindla klassiruumi," rääkis Moskva kooli nr 1558 direktor Galina Jusupova.

Belgias peab iga õpilane, kes on vanem kui 12 aastat, kandma maski.

"On natuke palav. Peame pöörama erilist tähelepanu artikuleerimisele, tuleb valjult rääkida. Nägime siin, et kõik lapsed ei saanud hästi aru. Ja mis minusse puutub, siis see tähendab, et pean neid rohkem kuulama ja laskma neil öeldut korrata," rääkis põhikooli õpetaja Elodie di Bono.

Prantsusmaal läks kooli 12,3 miljonit last, ehkki viiendik riigist on endiselt tähistatud värviga "punane", mis tähendab kõrget nakatumist. Ka seal riigis pääsevad maskidest vaid nooremad lapsed.

Poola haridusministri sõnul oli viimane aeg pöörduda tagasi tavapärase koolielu juurde, kuna muu elu kogu Euroopas on juba taastumas.

Valgevenes avaldasid tudengid seoses esimese koolipäevaga meelt oma presidendi vastu. Märulimiilits pidas kinni kümmekond üliõpilast.

Enneolematud protestid toimusid aga Hiinas Sise-Mongoolias. Nimelt avastasid lapsevanemad, et uuest kooliaastast alates käib õppetöö mitte mongoolia, vaid suuremalt jaolt hiina keeles ja tõid oma lapsed protestiks koolist ära.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: