Tallinn moodustab liikluse rahustamiseks eraldi komisjoni

Liiklusummik Pirita teel
Liiklusummik Pirita teel Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäeval moodustada alalise liikluskomisjoni, mis hakkab muu hulgas tegema ettepanekuid Tallinna liikluse ohutumaks muutmiseks. Komisjoni hakkab juhtima linnapea.

Komisjoni moodustamise eesmärgiks on erinevate ametkondade ja institutsioonide (linnavalitsuse ametid, maanteeamet, politsei, teadlased) ühendamine Tallinna linna liikluse ohutumaks muutmiseks.

Linnavalitsuse määruse järgi on komisjoni eesmärk on Tallinna linnas liiklusohutusstrateegia elluviimine ning ohutu ja ühetaolise liikluskeskkonna kujundamine.

Ülesanneteks on komisjonil liiklusohutuse olukorra monitoorimine, ettepanekute tegemine Tallinna liikluse ohutumaks muutmiseks, liikuvuse planeerimine ja riikliku liiklusohutusprogrammi täideviimise korraldamine.

Kümneliikmelise komisjoni tööd hakkab juhtima linnapea Mihhail Kõlvart. Lisaks kuuluvad komisjoni liiklusvaldkonnaga tegelev abilinnapea, trandpordiameti juhataja, keskkonna- ja kommunaalameti juhataja, linnaplaneerimise ameti juhataja, mupo juht ja transpordiameti liikluse juhtimise peaspetsialist.

Väljaspoolt linnavalitsust kutsutakse komisjoni Põhja prefekt Kristian Jaani, PPA Põhja liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe, maanteeameti liiklusdirektor Meelis Telliskivi ja Tallinna tehnikaülikooli professor Dago Antov.

Komisjon hakkab kogunema kolm korda aastas.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: