Liitlassõduri koroonasse nakatumise tõttu jääb ära raketiheitja meediapäev

Õppus keskpolügoonil.
Õppus keskpolügoonil. Autor/allikas: NATO Battlegroup Estonia

Esmaspäeval jääb kaitseväe keskpolügoonil ära raketiheitjat MLRS tutvustama pidanud meediapäev, sest üks USA sõjaväelane on andnud positiivse koroonaproovi.

Esmaspäeval pidanuks kaitseväe keskpolügoonil Ameerika Ühendriikide 41. suurtükiväe brigaad koostöös NATO lahingugrupi ja Eesti kaitseväega korraldama lahinglaskmiste meediapäeva, kus oleks tutvustatud ajakirjanikele mitmikraketiheitja süsteemi MLRS.

Seoses ühe harjutusel osaleva Ameerika sõduri antud positiivse koroonaviiruse testitulemusega jääb kavandatud meediapäev ära.

Positiivse koroonaviiruse testi andnud sõdur on paigutatud karantiini Tapa sõjaväelinnakusse. Ennetava meetmena isoleeriti harjutusel osalenud 21 sõdurit nii Eestist, Suurbritanniast kui Ameerikast, kes on olnud positiivse proovi andnud sõduriga lähikontaktis.

Sellele vaatamata laskeharjutused koostöös liitlasvägedega kaitseväe keskpolügoonil mitmikraketiheitja süsteemilt MLRS jätkuvad, pöörates suuremat tähelepanu sotsiaalse distantseerumise vajadusele ning võttes kasutusele rangemad isikukaitse- ja hügieenivahendid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: