Riigikogu liikmed saavad nüüdsest vajadusel kodust hääletada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu liikmed.
Riigikogu liikmed. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Seoses koroonakriisiga selgus, et riigikogu hääletussüsteem ei võimalda kaugtööd. Pärast kevadist seadusemuudatust saavad esmaspäeval uuesti kogunevad riigikogu liikmed nüüdsest vajadusel kodust hääletada.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) ütles ERR-ile, et uue elektroonilise süsteemi loomisega on tegeletud terve suve. "Sellega saaks riigikogu ka täisistungitel teha kaugtööd. Nüüd on see süsteem valmis ja see võimaldab kõiki neid toiminguid, mida me tavaliselt istungite saalis teeme," rääkis Põlluaas.

"Kindlasti me ei kasuta seda süsteemi lähtudes saadikute mugavusest, see on ikka mõeldud selleks, kui on väga mõjuv põhjus, et riigikogu ei saa füüsiliselt kokku tulla," rõhutas Põlluaas.

Riigikogu muutis kevadel riigikogu töö- ja kodukorra seadust, mis võimaldab uut süsteemi kasutada.

Kaugtöö arutelu on käimas ka riigikogu komisjonides. Riigikogu kantselei asedirektor Antero Habicht selgitas ERR-ile septembri alguses, et kuna kevadistungjärgul leiti, et tänane õiguslik regulatsioon võimaldab komisjonide töökorraldust kaugosaluse kaudu, siis on võimalik, et seda praktikat ka jätkatakse, ent tänase seisuga otsustab iga komisjon oma töökorralduse ise.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: