Terviseamet saab koroonatestide tegemiseks 15 miljonit eurot juurde

{{1600934160000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Valitsuse otsusega saab terviseamet reservist aasta lõpuni juurde 15,3 miljonit eurot, et korraldada koroonaviiruse testimist.

Lisarahastus on vajalik kasvanud testimismahtude tõttu. Testimismahte kasvatasid nii nakkuse ulatuslikum levik kui ka lennujaamas ja sadamas avatud testimispunktid.

Kui augustis tehti koroonaviiruse teste üle 37 000, siis septembris on see arv juba esimese kolme nädalaga üle 60 500, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Testimismahud peaksid aga terviseameti prognooside järgi veelgi suurenema.

Aasta lõpuni on testide tegemiseks vaja üle 15 miljoni euro lisaraha.

"Siin on nüüd keeruline hakata ütlema, millised need mahud hakkavad olema kahe/kolme/nelja nädala pärast. See on ikkagi vastavalt vajadusele. Põhimõte on ikkagi see, et kogu testimine, mis on nakkustõrje tagamiseks vajalik, saaks tehtud. Praegusel hetkel me usume küll, et selle summaga peaks saama hakkama," ütles terviseameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar.

"Lisaraha võimaldab jätkata senise suuremahulise ja regionaalselt kättesaadava testimisega: testida kõiki haigussümptomitega inimesi, võimaldada testimist reisilt tulnutele tööle naasmiseks ning vajadusel teha ka laustestimisi," kommenteeris sotsiaalminister Tanel Kiik.

Ministri sõnul on ta valmis ka selleks, et testimiseks on vaja raha veel juurde eraldada. "Valitsuse positsioon on olnud koostöös terviseamtiga, et võimalikult paljudele soovijatele see võimalus tagada kohe, kui on ilmnenud või on muu kahtlus, näiteks lähikontakt COVID-19 kandjaga või välismaalt kõrgema nakatumisega riigist saabumine. See annab vajalikku infot," ütles ta.

Testimine jätkub ka sadamas ja lennujaamas. "Me oleme tuvastanud üle 40 positiivse. See on andnud võimaluse väga kiiresti neil inimestel hoiduda oma pereliikmete nakatamisest, lähikonktaktsete nakatamisest, andnud selge signaali, et tuleb püsida kodus," ütles Kiik.

Täpne summa, mille valitsus reservist eraldab, on 15 269 911 eurot.

Alates koroonaviiruse leviku algusest veebruaris on koroonaviiruse testimiseks koos värske otsusega eraldatud kokku enam kui 30 miljonit eurot.

Toimetaja: Merilin Pärli, Elo Ellermaa, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: