Eesti kehtestab sanktsioonid veel 98 Valgevene ametiisikule

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Väljavõte sissesõidukeelu saanud Valgevene nomenklatuuri tegelastest. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Välisministeerium avalikustas reedel täiendava nimekirja Valgevene ametiisikutest, kellele kehtestatakse rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel sissesõidukeeld.

Nimetatud isikutel on keskne roll Valgevene valimistulemuste võltsimises ja vägivalla kasutamises rahumeelsete meeleavaldajate vastu. Nimetatud isikutele kehtestatakse sissesõidukeeld Eesti Vabariiki kehtivusajaga 25. septembrist 2020 kuni 30. augustini 2025. Esimene nimekiri, kuhu kuulus 30 ametiisikut, avalikustati 31. augustil.

Välisminister Urmas Reinsalu teatel väljendatakse uute sanktsioonidega oma suhtumist Valgevenes toimuvasse, kus 9. augustil toimunud presidendivalimised ei olnud vabad ega õiglased, nende tulemused olid võltsitud.

"Selle nädala kolmapäeval toimunud nn ametisse vannutamisel puudus igasugune demokraatlik legitiimsus ning Eesti ei tunnusta Aleksandr Lukašenkot Valgevene presidendina. Kutsume Valgevene ametivõime üles lõpetama viivitamata vägivald Valgevene rahva vastu ning nõuame kõigi kinnipeetute, sh poliitvangide tingimusteta vabastamist. Valgevene rahvas väärib ausaid ja läbipaistvaid valimisi, et valida endale uus juht," sõnas Reinsalu.

Välisministri sõnul on oluline, et ka Euroopa Liidu liidrid jõuaksid sanktsioonide küsimuses ühise poliitilise otsuseni.

Eestiga samal ajal avaldasid sissesõidukeelu nimekirja ka Läti ja Leedu. Praegu on väljatöötamisel ka Euroopa Liidu sanktsioonid.

Täispikka nimekirja, kuhu kuulub ka Lukašenko, saab lugeda siit.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: