Kuressaare-Tallinna lennuliini hakkab teenindama NyxAir

ATR 42-500. Sama mudeliga hakkab Nyx Air vedama reisijaid Tallinna ja Kuressaare vahel.
ATR 42-500. Sama mudeliga hakkab Nyx Air vedama reisijaid Tallinna ja Kuressaare vahel. Autor/allikas: SCANPIX SWEDEN

Mitu aastat veninud Kuressaare-Tallinna lennuliini hange sai lõpuks lahenduse, kui kohus jättis rahuldamata hanke vaidlustuse ning otsust edasi ei kaevatud.

Riigihangete vaidlustuskomisjon jättis rahuldamata Regional Jeti vaidlustuse ning kuivõrd ettevõte ei esitanud Tallinna halduskohtule 28. septembriks kaebust, jõustus otsus, millega Tallinna-Kuressaare lennuliini hakkab teenindama NyxAir.

"Riigihangete vaidlustuskomisjoni otsuse edasi kaebamise tähtaeg möödus ja nüüd saab maanteeamet sõlmida uue vedajaga lepingu Tallinna-Kuressaare lennuliini teenindamiseks. See, millal täpsemalt uus vedaja lendama hakkab, selgub, kui leping on sõlmitud," ütles ERR-ile maanteeameti ühistranspordi osakonna juhataja Kirke Williamson.

NyxAir pakkus hankes ühe lennu hinnaks 5215 eurot. Kokku esitas pakkumuse viis ettevõtet. Hanke eeldatav maksumus on 16,8 miljonit eurot.

NyxAir hakkab pealinna ja Saaremaa vahel sõitma 48-kohalise turbopropellerlennukiga ATR 42-500, ütles NyxAiri juhataja Jaanus Ojamets.

NyxAir teenindab praegu oma kaheksa lennukiga tellimus- ja regulaarlende nii Eestis kui ka kaugemal. Alates augustist veab ettevõte reisijaid kahel Rootsi siseliinil, lennates Stockholmi Bromma lennujaamast Malmösse ja Ängelholm-Helsingborgi. Reisid toimuvad lennufirma Air Leap tellimusel. NyxAir teenindab liine kahe 50-kohalise Saab 2000-ga.

Kuressaare-Tallinna lennuliini hankel tunnistati augusti lõpus edukaks lennufirma Nyxair OÜ pakkumus, kuid selle vaidlustas Nordica tütarfirma Regional Jet OÜ. Regional Jet väitis, et NyxAiri pakkumus ei vasta nõuetele, sest NyxAiril puudub rahvusvaheline piletimüügikeskkond ning et NyxAiri pakutud ühe lennu hind (5215 eurot) peaks tekitama alapakkumuse kahtluse. Vaidlustuskomisjon jättis kaebuse rahuldamata.

Liinil veab reisijaid praegu Leedu firma Transaviabaltika, kes esitas konkursile samuti pakkumuse.

Lisaks esitasid konkursile pakkumuse Ruhnu liini teenindav Diamond Sky ja Läti kaubalende opereeriv firma RAF-AVIA.

Transaviabaltika vaidlustas Kuressaare lennuliini hanke esialgu möödunud aasta lõpul, kuna ettevõte soovis liini teenindada enne 2000. aastat valmistatud lennukitega, mis ei vastanud hankes kehtestatud nõuetele. Lennufirma jäi vaidluses kaotajaks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: