Soomes lisandus ligi 300 uut koroonajuhtu, Leedus 142, Lätis 109

Koroonaviirus.
Koroonaviirus. Autor/allikas: Pixabay

Soome teatas neljapäeval 296 uuest kinnitust leidnud koroonaviiruse nakkusjuhust, Leedu 142 ja Läti 109 juhtumist. Viimase puhul on see esimene kord, kus ööpäevane nakatumiste arv on kerkinud üle saja.

Lätis tehti möödunud ööpäeval 4416 koroonaviiruse testi, millest 2,47 protsenti osutus positiivseks. Haiglasse toimetamist vajas kümme inimest, kirjutab agentuur LETA. Kokku viibib Lätis haiglas 42 koroonapatsienti. Kokku on Lätis koroonaviirus tuvastatud 2370 inimesel.

Soome terviseamet (THL) teatas neljapäeval 296 uuest koroonanakkuse juhtumist, kuid lisas, et positiivsed proovid jagunevad mitme päeva peale.

Piirkonniti lisandus enim uusi juhtumeid Vaasas (93), sellele järgnesid Helingi (73), Espoo (21) ning Tampere ja Vantaa (kummaski 15).

Terviseameti ning sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi iganädalasest koroonaraportist selgub, et eelmisel nädalal jäi 60 protsendi nakatumiste allikas selgusetuks.

Helsingi ja Uusimaa piirkonnas ei suudetud välja selgitada 75 protsendi nakkusjuhtude allikat. Kogu riigis tuvastada suudetud nakkusallikatest on umbes 40 protsendi puhul tegu pere või töökohaga, 10-15 protsendil juhtudest toitlustusasutusega. 

Noorte ja nooremate täiskasvanute osakaal nakatunutest on suurem kui kevadel. Eelmisel nädalal pandi üle 70 protsendi koroonadiagnoosidest alla 50-aastastele ja ligi pool alla 30-aastastele.

Terviseameti juhataja Mika Salmineni sõnul näitavad rahvusvahelised uuringud, et baaride ja ööklubide sulgemisega väheneks nakatumine 31 protsendi võrra.

Eelmise nädala nakkusjuhtudest valdava osa moodustavad kodumaised, välismaal on nakkus saadud alla 5 protsendil juhtudest.

Ühtekokku on Soomes registreeritud 11 345 koroonaviirusse nakatumist. Surnud on 346 inimest.

Leedus tõusis koroonanakkuste koguarv 5483-ni. Möödunud ööpäeval suri üks haige, teatasid neljapäeval tervishoiuametnikud.

Toimetaja: BNS-ERR-YLE-STT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: