Riik kaalub Kanaaridele reisierandi tegemist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Turistid Tenerifel juuli lõpus rannas.
Turistid Tenerifel juuli lõpus rannas. Autor/allikas: SCANPIX/AFP/DESIREE MARTIN

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tunnistas EPL Ärilehele, et valitsus kaalub reisiettevõtetele piirkondlike erisuste tegemist, millega võiks lubada reiside korraldamist riikide piirkondadesse, kus nakatumisnäitaja on riigist tervikuna madalam.

"Mõnes riigis tervikuna võib nakatumisnäitaja olla suurem, aga eemal asuvatel saartel on teistsugune," ütles Taavi Aas Ärilehele.

Turismifirmade liidu juht Tiit Pruuli ütles, et jutt käib Kanaari saartest ja konkreetselt Tenerifest, millele võiks erandi teha ja Hispaania reisikeelust eraldada.

Samas tõi Aas esile ka kõhkluse: kui mingite riikide puhul niiviisi tükeldada, võidakse seda nõuda teistegi puhul.

Estraveli juhatuse liige Aivo Takis leidis, et piirkondlike erisuste tegemisel suurt mõtet pole, vaid lennukeelud tuleks üldse tühistada, sest inimestel on juba täna võimalik ümberistumistega igale poole lennata.

Euroopa Haiguste Ennetamise ja Kontrolli Keskuse ECDC andmetel oli 14. oktoobril Hispaania viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta 293,8. ECDC ei näita Kanaari saartele konkreetset numbrit, vaid märgib, et sealne näitaja jääb vahemikku 60-119,9. Eesti nakatumisnäitaja oli kolmapäeval 43,49.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: