Ööpäevaga lisandus 17 positiivset koroonatesti

{{1603701600000 | amCalendar}}
Koroonatestimine.
Koroonatestimine. Autor/allikas: Mufid Majnun / Unsplash

Möödunud ööpäeval andis Eestis positiivse koroonaproovi 17 inimest. Eesti viimase 14 päeva nakatumise näit 100 000 inimese kohta on 41,08, (pühapäeval 41,16), selgub terviseameti andmetest.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 640 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 17 testi tulemus osutus positiivseks.

12 uut kinnitatud nakkusjuhtu lisandus Harjumaale, Ida-Virumaal lisandus kolm, Pärnumaale ja Võrumaale üks juhtum.

Kõik 12 Harjumaa juhtumit laekusid Tallinna. Kolm Harjumaa juhtumit on seotud nakatumisega pereringis ning ühel juhul toodi viirus sisse Inglismaalt. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 1800 inimese, kellest 332 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kümmet kollet: esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Esimeses kooli koldes on kuus ja teises kooli koldes on viis haigestunut. Neljandas töökoha koldes on üheksa nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku kuus inimest. Peokoldes on 17 inimest. Kuuendas töökoha koldes on viis haigestunut.

Ida-Virumaa uutest juhtudest kaks on seotud perekondliku nakatumisega, ühel juhul toodi haigus sisse Ukrainast. Ida regiooni tööpiirkonnas on kümme aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 36 ja teise kooli koldega kaheksa inimest. Meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud kümme haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest ja lasetaia koldes viis. Tänase hommikuga lisandus Narva-Jõesuu töökoha kolle seitsme inimesega.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 570 inimese, kellest haigestunud on 115.

Rahvastikuregistri järgi Võrumaale laekunud juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 300 inimese, kellest 54 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökoha kolle.

Pärnumaa uue haigusjuhu asjaolud on täpsustamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 140 inimese, kellest 28 on haigestunud.

Haiglaravil on 30 inimest, neist neli juhitaval hingamisel. Koju saadeti üks inimene ning üks inimene viidi Lääne-Tallinna Keskhaiglast üle Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kolm.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: